damad berat paşa’nın beyanatıymış. he gülüm, paşam he he...

beyanat a haber’e verilmiş bu arada...

yorum yapmayacaktım ama dayanamadım. bizzat benim yaşadığım olaylar bir tarafa şahit olduğum yüzlerce örnek seni yalanlıyor. mesela sağlık bakanlığı’nda att olarak görev almanın yolunun akp üyeliğinden geçmesi meselesine ne diyeceksin?

milleti salak mı zannediyor bunlar?


--- alıntı ---

türkiye'de iş bulmak için tanıdığımız mı olmak zorunda

bugüne kadar niye eskiye göre daha iyiydi ve daha iyiye gidecek. bir yöneticiden yola çıkarsak, bu yönetici şöyle bakar, türkiye'de ne var, memleketçilik, aynı görüşte olmak. özel sektörde bu yok. işini yaparsın, hedefini tutturursun. yoksa yok. yönetici şöyle bakar, ben nasıl bir ekiple çalışmayalım.

peki kamuda durum. orada kayırmacılık vardı. şimdi kriterlere göre alıyoruz. kapasitesi varsa geliyor. ya da performansına bakıyoruz. benim havuç değnek formülüm var. başarı varsa havuç, yoksa değnek. hedefler ortaya koyuyursunuz bu hedefler gerçekleşirse ödüllendiriyorsunuz. ki bunun ilkini bu sene yaptık. mezhebi bizi ilgilendirmiyor. onlara bakmadan başarılı olanları alıyoruz. neye göre seçiyoruz kpss, başarılı olan görüşlerine bakılmadan alınıyor. eskiden belirli bir konjektüre göre hareket edilir, kısıtlı insanlar gelirdi. artık havuz 80 milyon. biz buradan seçiyoruz.

--- alıntı ---
devamını gör...
liseden umut diye bir arkadasım vardi. hukuk fakultesini kazandiğını ögrendigindeki mutlulugunu görmeliydiniz. mezun olduktan sonra bir sekilde irtibatı kaybettik. sonra yine umut un aklima geldigi günlerden bir gun kaderin cilvesi önüme gelen bir gazetede manşet" umut kılıca özgürlük."
meger bizim oglan savci olmak icin girdigi yazili sinavdan iki üc kez 90 ve uzeri almasina ragmen mulakatta eleniyormus. son eleyislerinde artik dayanamayip faşist iktidarın faşist yalakaları diye verip veristirmis mulakattakilere. ve sonucta hapse tıkmışlar.
bir ögretmen arkadas da kpss gibi tiksinc bir sinavdan 90 üstunde alıp yeni cikan mulakatlarda 60 la bırakilmis. ve atanamamisti.
falan yani.
ha ne diyorduk evet başarı çoğ önemli bişydr.
devamını gör...
kayırmacılık yoksa neden devlet kademeleri hademesinden müdürüne kadar akp'lilerle dolu? akp'den önce kamu kademeleri kemalistlere doluydu, akp'den sonra ise akp'lilerle doldu. bu muazzam değişimi nasıl açıklıyorsunuz sayın bakanım? kimse kimseyi kandırmasın. hele torpil konusunda hiç kandırmasın. bu ülkede torpil, rüşvet ve iltimas her daim oldu, olmaya devam ediyor, inşallah bundan sonra olmaz.
devamını gör...
bunu söyleyen bile torpille gelmiş bir yerlere boş boş konuşuyor. bari bu herkesin döneminde olur deseydi de mantıklı olsaydı. bu tamamen saçmalık.
yav he he diyoruz.
devamını gör...
devlet kurumlarında gayet de normal olan bir durumdur.
ecevit zamanında, devlet kurumları ecevit'in destekçileri olan memurlarla dolu idi. seksen darbesinden sonra da devlet kadrosunda genel olarak askeri taraf tutan, kenan evren'i destekleyen kişiler kadroda kaldı.
tansu çiller zamanında çiller'in destekçileri, adnan menderes zamanında da demokrat parti'nin destekçileri...
devletin her kademesinde her zaman da böyle olmuştur. ve şaşırılmaması gerekir.
insanların hakkı da her daim yenecektir. çünkü burası kanada falan değil gençler, gözünüz azıcık açık olsun.
ayrıca not; eğer ince cumhurbaşkanı olursa chp'lileri, eğer akşener cumhurbaşkanı olursa iyi partilileri koşulsuz şartsız devlet kurumlarına alacak.
vaziyet böyle...
devamını gör...
(bkz: diyorsun)

aptal yerine koymayın artık insanları. üzerine konuşmayın lan. yalan söyleyip bizi aptal yerine koymayın. az biraz utanın.

adam kayırma bıkbıkını geçtim artık. insanın olduğu yerde pislik oluyor. artık bunu idrak ettim. ütopyamdan çıktım. benim içimi yakan şu ki kayırdığınız adamlar keşke az biraz liyakat sahibi olsa. az biraz.

adam özel şirketine alacağı eleman için en az 3 tane referans istiyor, ayrıca şirketinde çalışan yakının olup olmadığını soruyor, bir de üstüne 2 saat iş görüşmesi yapıyor. o referanslar olmazsa o görüşmeyi yapamayacaksın zaten. referans dediğin de "ben onu uzaktan tanıyorum iyi çocuktur" diyecek değil, " o, bu işin altından kalkar" diyecek insanlar olacak.


bu özel şirket.

devlet işine özel şirket kadar sahip çıkmıyor lan ona yanıyorum.
devamını gör...
şimdi eğri oturalım doğru konuşalım.. kayırmacılık bu ülkede politikadan bağımsız olarak kanımıza işlemiş durumda.. bırak devlet kadrolarını kamuyu falan, özel şirketlerde bile müdürlerin yakınları ilk işe alınanlar olmuyor mu? şu an çalıştığım şirkette herkes ak parti düşmanı ama o kadar eş dost var ki işe alınan.. bunun partiyle pırtıyla ilgisi yok çünkü..
mesela siz bir makama geldiğinizde, akraba eş dost çevreniz size gelip “bizim oğlanı da bir yere yerleştiriver” demiyor mu? hatta siz sırf yakınısınız diye “işin hazır gel başla” diyen birine “yok ya ben hakkımla iş bulacağım” dediğinizde “salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk” denmiyor mu? bal gibi de deniyor.. ülkenin çok önemli bir sorununu “bunu sadece akp yapıyor” basitliğine indirirsen diğeri de sana “moğultay’ın videosunu izle” der, öbürü gelir “iyi partiyi de soru çalanlar destekliyor” der.. ya da hdp’li belediyelerde pkk düşmanı bir kürt ol bakalım çöpçü bile olabiliyor musun görürüm seni..
sen burdan ak partiye vur yine.. beraber vuralım yapılan her yanlışa ki doğru yolu bulalım.. ama bunu sırf particilik kafasıyla yaparsan kusura bakma kardeşim bizden bi b.k olmaz.. bunu yapan herkese aynı tepkiyi göstermedikten sonra o troll dediklerinden bir farkın kalmıyor çünkü. partiler üstü sorunları particilik yaparak çözemezsin, kendi çapınızda “nası soktuk lafı” diye eğlenir durursun.. yarın da öbürü gelir seni ezecek bir şey bulur kısır döngünüz öylece devam eder durur..
berat albayrak’ın yaptığı konuşma hikaye geliyor bana.. ya geçelim bunları diyorum.. ama millet olarak adam olmayıp her sorunu iktidara yamamaya kalktıkça yarın iktidar değiştiğinde aynı şeyleri göreceğine emin ol. çünkü sen aynısın.. önce kendini düzelt.
devamını gör...
benim izlenimim genel olarak şu şekilde; önceden kpss vardı cemaat/fetö bunu deldi.

kpss'den eskiden beri nefret ederim. son yıllarda kpss ve mülakat sistemine geçildi. haliyle nitelikli torpil dönemi. örneklerini az çok etrafımızda görüyoruz.

yani sistem genel olarak çöp, tıkanık, sağlıksız...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar