kanada'ya göç

youtube’de severek takip ettiğim birkaç kaliteli kanaldan biri. bir diğeri ise (bkz: kanada geyikleri). kanada’ya gitmek isteyenler için oldukça faydalı aynı zamanda eğlenceli videoları var. umarım her şey gönüllerince olur.
devamını gör...
aşağıdaki videoyu bugün izledim de ülkedeki torpil olaylarını anlatırken cem fetöcülere gerizekalı dediği için fetöcüler sosyal medyada karalama kampanyası başlatmış, kendilerini sosyal medyadan tehditler etmişler.
kanada da bile hedef gösterilip can güvenlikleri tehlikeye sokulan bu çift umarım bu fetöcüleri orada da hukuki yollardan hadlerini bildirir.


--- alıntı ---

sevgili izleyicilerimiz, son videomuza gelen yoğun tepkiler nedeniyle açıklama yapmak zorunda bırakıldık.

bu açıklama ifade özgürlüğü hakkımızı, maalesef kanada’da da özgürce kullanamadığımızın bir kanıtı olarak değerlendirilmelidir. hayatımızda ilk defa bu kadar yoğun ve sistematik bir linç kampanyası ile karşı karşıyayız. üstü açık veya kapalı yüzlerce tehdit mesajına maruz kaldık ve bu mesajların sayısı ve şiddeti her geçen saat artmaktadır. kendi halindeki çekirdek ailemiz, açık bir şekilde sanal zorbalığa ve psikolojik şiddete maruz bırakılmaktadır. bu mesajlarla ilgili şikayetlerimizi kanada polisi’ne de bildirmiş bulunmaktayız, şüphesiz ki hedef gösterilen ve can güvenliği tehlikede olan kişiler varsa bunlar bizleriz. barış dolu bir ortamda, huzur bulma umuduyla göç etmiş iki kişinin hayatında onulmaz travmalar yarattığınız için, gerçekten de coğrafya kadermiş dedirttiğiniz için, çok teşekkür ederiz.

temel olarak, videomuzda bahsi geçen terimlerle ilgili özür dileme talebiyle, aksi takdirde kanada’dan sınır dışı edileceğimiz tehdidiyle karşı karşıyayız. bizler sözlerimizi ince eleyip sık dokuyarak, siyasi içerikli bir video paylaştık. bu videonun içerisinde bir çok farklı kişi, grup ve kuruma göndermeler bulunmaktadır. öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, bu videonun editlenmesini, silinmesini veya sansürlenmesini istemek, bizim ifade özgürlüğümüze baskı ve zorbalık yoluyla açık bir müdahaledir. bu talebi kabul etmemiz mümkün değildir. bahse konu oluşum, çeşitli otoriteler tarafından farklı sözcüklerle tanımlanmaktadır, dolayısı ile tanımı muhteliftir. böylesine kritik bir tanımlamayı, sosyal medya üzerinden gerçekleştirerek, mevcut kutuplaşma içerisinde kendimizi herhangi bir yere oturtmak istemiyoruz. zira bunun tanımını yapacak olan bizler olmadığımız gibi, herhangi bir oluşumu yargılayacak olanlar da bizler değiliz. bunu açıklamaya zorlanmamızı da zorbalık olarak görüyoruz. fikir ve düşünce hürriyetini yaymak gibi, düşüncelerini özgürce dile getirmek gibi, fikirlerini açıklamaktan imtina etmek de bir haktır. laf arasında geçen gerizekalı tabiri, o mülakata katılmaya hak kazanmış ve potansiyel olarak oluşumun illegal yapılanmasında yer alan kişileri kast ederek, güvenlik soruşturmalarında fark edilmeyeceklerini düşünecek kadar saf oldukları için kullanılmıştır. bu ifadeyle herhangi bir oluşumun tamamını kast etmemiz, onları aşağılamamız, hedef göstermemiz, hele ki kanada’da yaşayan spesifik bir dini topluluğu ötekileştirmemiz söz konusu dahi değildir. videonun tamamında, bu oluşumun ve diğer tüm cemaatlerin kriminal olmayan kişilerini kast etmek için sıklıkla ‘cemaatçiler’ tanımını kullandığımızı hatırlatmak isteriz.

bu oluşumun özür talebini anlıyor, şikayet hakkına saygı gösteriyor ve şikayetlerle ilgili olarak resmi kurumlar önünde savunmamızı yapacağımızı taahhüt ediyoruz. çünkü nefret söylemi iddiası çok mühim bir iddiadır ve yetkili kurumlarca kesinlikle araştırılmalıdır. ancak bizler keskin bir ifadeyle, nefret söylemi iddialarını reddediyoruz. bu video özelinde, nefret söylemi iddialarının ne uluslararası insan hakları hukukunda, ne de kanada göçmenlik kanunları nezdinde, yasal bir dayanağı bulunmamaktadır. bizim ifadelerimiz, herhangi bir nefret söylemi unsuru barındırmamaktadır. bizler ne bu oluşumu, ne de hayatımız boyunca başka herhangi bir oluşumu, nefret söylemi kullanarak eleştirmiş kişiler değiliz.

ifade özgürlüğü ve nefret söylemi arasında ne kadar ince bir çizgi varsa, hak arama özgürlüğüyle, tehdit ve sanal zorbalık arasında da çok ince bir çizgi olduğuna inanıyoruz ve hakkımızda başlatmış olduğunuz karalama kampanyasına ve sanal zorbalığa bir an önce son vermenizi talep ediyoruz.

--- alıntı ---

edit: aramızda fetöcüler var sanırım eksi verip sonra da geri çekmiş*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar