kanada

sadece abd sınırına 250 km yakın bölgede yoğun nüfus barındıran, geri kalan kısmında çok soğuk ikliminden dolayı çok az sayıda insanın yaşadığı bir ülke. önce fransız sömürgesi olup sonra ingilizlerin eline geçtiği için iki resmi dili vardır. devlet başkanı kağıt üzerinde ingiliz kraliçesidir. nüfusunu hareketlendirmek için her yıl büyük sayıda göçmen kabul eder ve halkı yabancılara karşı çok daha hoşgörülüdür.
devamını gör...
topraklarını satan vatan hainlerinin barındığı ülke.

yazan: dünyayı atatük ilke ve inkılaplarına göre anlamlandırmayaa çalışan zipli beyincik.
devamını gör...
amerika ile arasındaki 4 bin kusur kilometrelik sınırda ne mayın, ne çit, nede gümrük kapısı bulunan ülke. kanada'dan amerika'ya yada tam tersine geçiş yapmak taksim'den beşiktaş'a inmekten daha kolaydır.
devamını gör...
üzerinden amerika'ya yapılan geçişlerin amerika tarafından sınırlandırıldığı ülkedir. abd, ülkedeki yabancı suçluların ve de özellikle de terör suçlularının çoğunun kanada üzerinden ülkeye girdiğini ileri sürerek kanada sınırındaki denetimleri sıklaştırmıştır.
devamını gör...
1,2 milyon nüfusları ile kanada yerlileri kanada nüfusunun %4,3'ünü alır. bu nedenler %95,7 ile kanada nüfusunun büyük kısmını göçmenler oluşturur.
devamını gör...
uluslararası güvenliğini amerikaya emanet etmiş, bu yüzden de herhangi bir güvenlik stratejisi olmayan amerika kıtası ülkesidir. amerika bazı ülkelere tepkisini bu ülke aracılığı ile göstermektedir.
devamını gör...
kanada, amerika kıtasındaki ilk türk yurtlarından. işte hikayesi:

bering boğazı'ndan tabanvayla bu kıtaya geçen dedelerimiz, orta asya'nın kurak ikliminden, bu yeşil, göller, nehirler olan bölgeye gelince afallamışlar, adeta ağızları açık kalmıştır. bu şaşkınlıkları sırasında, yine bir türk kavmi olan kızılderililer tarafından saldırıya uğramışlardır. malum, türkün türkten başka düşmanı yoktur. öyle büyük bir savaş olmuştur ki, göllerin yüzeyi kan rengine dönmüştür. adacıkların rengi kızıla dönmüştür. bu meş'um olayın anısına bu bölgeye "kanada"
ismi reva görülmüştür.

ayrıca (bkz: ottawa).
devamını gör...
dunyanin ikinci buyuk ulkesidir. abd ile olan siniri dunyanin en buyuk kara siniridir. nasipse bu ay sonu niagara selalesini gormek icin siniri gecip topraklarina ayak basacigim ulke
devamını gör...
resmi dili fransizca ve inglizcedir. quebec fransizcanin en yogun olarak konusuldugu, torontoda ingilizcenin en yogun konusuldugu bolgedir. her sene ortalama 250-300 bin gocmen kabul eder. cok verimli, buyuk, her turlu maden petrol dogal gaz vs barindiran topraklara sahiptir. butcesi ust uste fazla veren dunyadaki ender ulkelerdendir kanada.yerel halki asil itibariyle amerikadan surulmus yerlilerdir ama gunumuz itibariyle pek izlerine rastlayamazsiniz.
bir turk olarak yasanmasi en kolay ulkedir kanimca zira nufusun buyuk cogunlugu gocmendir ve sizde onlardan biri olursunuz, avrupada yasanan 3. sinif vatandas muamelesine maruz kalmazsiniz. mesleginiz ne olursa olsun ilk olarak size boya badana taksicilik vs islerini yaptirmaya calisacaklardir. eger azmedip yeniden mesleginizi okumak yolunu secerseniz bi sansiniz olabilir. gocmenlige kabul edildikten kisa sure sonra kanada pasaportu tasimaya baslarsiniz. buda dunyada ki butun sinirlarin size acildigi anlamina gelir.
dil egitimi veya master dusunuluyorsa kesinlikle amerika tercih edilmelidir. kanada gocmen olarak gelmis kisilere onemli imkanlar saglar ama ogrenci olarak gidecekseniz damizlik inek muamelesi gormekten kurtulamazsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar