bir hemşirenin hastaneye alkollü geldiği için hastaya ettiği laf. günün anlamı, önemi vs ne olursa olsun bu kadının o hastaya öyle davranma hakkı yok.. insanların Allah rolüne soyunmasına fena gıcık oluyorum. sana ne kadın... ölürse de kalırsa da sevabı günahı ona.. sen işini yap.

https://twitter.com/thesevg...
devamını gör...
haddini bilmez aptal hemşirenin sözüdür. sen işine bakacaksın hastanın oraya neden geldiği seni ilgilendirmez, ahlak polisi misin yoksa sağlık görevlisi mi?
devamını gör...
haklıyken haksız duruma düşmüş, gereksiz yere cümle kurmuş hemşiredir. ağzıyla içmeyip hastaneyi meşgul eden embesillerin eline koz vermiştir. sedye yoksa bu oradaki hemşirenin suçu değil. beklemesi gerekiyorsa bekleyecek. acil müdahele gerektirecek kadar kötüyse nasıl video çekebiliyor? ayrıca 7 saniyelik videodaki cümlenin öncesi sonrası ne Allah bilir.
devamını gör...
yani hemşirenin sadece alkol aldığı için hastaya bakmaması kabul edilmez ama sanki bilinçli bir kesme kırpma önü arkası olmama durumu var gibi.

ayrıca hemşire hanım güzelmiş kandilden bir sonraki gün kendisi ile bir şarap içmeye gidebiliriz.
devamını gör...
olmayacak olay diyemiyorum ama videoda sıkıntı olduğunu düşündüğüm olay. hemşirenin kameraya bakıp bu kadar net ifade kullanması enteresan yanı. olayın başı sonu önemli gibi sanki.
ama kesinlikle olmamıştır diyemiyorum çünkü burası bizim ülkemiz. her an her yerde herşey olabilir. ( camide ön saf için yumruklu kavga dahil buna)
devamını gör...
"kandil kandil içmişsiniz zaten sedyem yok bari bugün dursaydınız anasını satayım"-bir siz eksiktiniz gibi- kabilinden mahallevari bir serzenişten öte bakılmaması gereken bir durum. ben burada "kandil günü içtiniz geberin!!!" falan şeklinde bahsedilen "yobazlık" olayını göremedim açıkçası. eleştireceksek hemşirenin yarı-varoş üslubunu eleştirelim, sanki burada bilhassa sedyeye almamış gibi bir tavır takınmayalım.
devamını gör...
mevcut durumda görünen burada bir sıkıntı var. ancak bu olaya hemen de atlamamak lazım. video bana çok sakat göründü.
devamını gör...
haddini bilmez salak bir hemşirenin söylediği söz. onu bana söyleyecek var ya ağzının payını verirdim bir daha ağzını açamazdı. senin inancına göre yaşamak zorunda değilim ve sen de görevini yapmak zorundasın. zorla gidip içki aldıracaklar bana inadına inadına.
devamını gör...
alkollü alkollü kimbilir ne densizlikler yapmış birinin çıldırttığı hemşirenin sarf ettiği söz. bence de bunu bu şekilde söylemesi hoş olmamış. ama o ortamda olup da olayı izleyen çoğu insanın alkollü hasta için söylenip duracağına adım gibi eminim. geliş sebebinin ne olduğunu bilemiyoruz, ama hiç bir sağlık çalışanı alkollü birinin hadsizliklerini çekmek zorunda değil.
devamını gör...
kesilmiş 7 saniyelik videoda geçen ifade. iyi valla videonun başını sonunu kes bir insanı böyle linç et.
devamını gör...
kadının nasıl bir reaksiyon gösterdiğini bilmiyorum. hani çok da umrumda değil açıkçası,

benim şiddet oğlu şiddetle savunduğum şey bu ülkede sigara, alkol, uyuşturucu ve bunun gibi zararlı alışkanlıkları olanların mutlak suretle sağlık hizmetlerinden mahrum edilmesi... sizin yüzünüzden gereksiz yere insanlar mağdur olmakta.

adam verem olmuş, doktor içme diyor, adam hâlâ köpek gibi sigara içiyor. öyle benim akrabalarımda da var. içme arkadaşım, içme zararlı. yok illa içecek. o zaman o kişi sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak. gebersin gitsin.

ağzı yok içtiği alkolün bini bin para. ondan sonra yok komaya girdim, yok siroz oldum, yok bunu oldum.

yok abi. sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklara böyle radikal kararlar alınmadığı müddetçe böyle debelenip dururuz. sağlığına dikkat etmezsin, hastane, ilaç, yatak vs. alışkanlıklarından kurtulmak için çabalamazsın bir ton masraf. yahu devlet sizin kıçınızın keyfine habire ilaca, ona buna para harcamamalı. ondan sonra niye ilerleyemiyoruz. abi biz millet olarak külli masrafız.

bu konuyu da öyle dinmiş, özgürlükmüş değerlendirmeyin. insan sağlığına zararlı olan hiçbir şey özgürlük kapsamına alınamaz. geçin o işi.
devamını gör...
icip icip acil servise bela olan kidemli elemanlardan biriyse bu kisi hemsire artik irsada baslamis napsin. en azindan kandilde icme demis. bir de alkol alip sapitani neden acile getirirler onu da anlamis degilim sanki acilin yeterince olayi mevzusu yok gibi bi de bunlara laf anlatmakla ugras, zapt etmeye cabala sonra bi serum tak gazini al yolla filan.. anlatirken icim daraldi ya Allah calisanlarina yardim etsin sabir versin.
devamını gör...
arkadaş artık devlet memurları bile fenomen olacağım birilerine yaranayım belki maaşımı zamlanır kafasında acilen bu zihniyetin değişmesi gerekiyor.
t: laik bir ülkede yaşadığını bilmeyen görevi kötüye kullanan hemşiredir.
devamını gör...
adam ateisttir kandil bayraö demez içer, sana ne hemşire hanım? o lafı edemezsin. ha rahatsız ettilerse suç duyurusunda bulun haklarında..

hangi şartlar altında olursa olsun bir memurun diyemeyeceği laf.

kandil gecesi içenler bu ülkede vergi vermiyor mu?
devamını gör...
yav bu dinsiz alkol içen şerefsizleri mi savunuyorsunuz? islam dünyasının yüz karası oldu bu ülke artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar