kandil'le savaşıyoruz domates diyorlar

sayın erdoğan'ın söylediğine inanmadığım açıklama.
o kadar inanmıyorumki araştırma gereği bile duymuyorum.
bunu duyan insanlar, terör operasyonlarının ekonomik krizi unutturmak için yapıldığı inancına kapılmazlar mı? bence kapılırlar.
o yüzden erdoğan asla böyle bir şey söylemez.
mümkün değil!
devamını gör...
günümüzün en büyük sıkıntısına parmak basmış. demek istiyor ki biz ancak mermiyle savaşabiliyoruz onlarla, o da kendileriyle bile değil kuklalarıyla, ama onların elinde ise ekonomik silahlar var.
devamını gör...
artan gıda fiyatlarının tek nedeninin üretici ile tüketici arasındaki aracılar olduğunu söylemeye ödü kopan muhalefetin " rte gidsiin!" dediği mevzudur.

kardeşim! adam olun, domatesin, patatesin, biberin tarladan çıkış fiyatı belli, market reyonundaki tüketiciye satış fiyatı belli. şimdi erdoğan'ın alternatifi olarak gördüğün k.k, hiçbir zaman tarla fiyatı ile market fiyatı arsdındaki 10 kat farkı dile getirdi mi?

yok!

e o zaman boşuna nefesini tüketme. alternatifini bul öyle gel.
devamını gör...
kimler kimlerle iş tutuyor.
söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu.
olay bu kadar basit

cümlelerinin de sarf eden kişinin beyanatı.

o zaman "andımız önerisinde hdp ile aynı oyu vermenizi nasıl açıklıyorsunuz" sorusuna da bir cevap verilmesi gerekiyor.
devamını gör...
e hani bizim ekonomimiz çok büyüktü?

orada sıkılan mermilerin, atılan bombaların bedeli ise bu artışlar; daha büyük bir savaş durumunda ne yiyecek bu insanlar?

çanakkale savaşı üzerinden 'orada savaşan insanlar ne yemiş gidin öğrenin' diye. çanakkale savaşı döneminde osmanlı'nın ekonomisinin ne denli batık olduğunu biliyoruz hepimiz. türkiye cumhuriyeti' nin de mi öyle?

her şeyi geçtim, çanakkale savaşı sırasında dahi ülke kendini doyuracak şeyler üretiyordu. tarım vardı iyi kötü. şimdi o da yok. her şey ithal.

ehonomi çoh eyi diyenler hiç sorgulamıyor mu, madem bu kadar zengin ülkeyiz, neden bir sınır ötesi operasyonda aç kalıyoruz diye? ah sorgulamak dedim değil mi? özür dilerim,sizden bu kadar büyük şey beklemek büyük bir hataydı.
devamını gör...
şaka mı olm lan bu. nolur biri şaka olduğunu söylesin. tamam reyiz ya siz kandille savaşın biz acıkmamak için s*çmayız. yani şimdi reyiz de haklı ekmek arası somoti neyinize yetmiyor. hiç kimse bilmezken reyiz bize somotinin ne olduğunu öğretti, evet bunu bu hükümet öğretti. somoti nasıl yazılıyordu ya bak hem fakir hem cahiliz. *

(bkz: bir millet nasıl çöker)
(bkz: ejder meyveli smoothie)
devamını gör...
savaşıyoruz ne demek ? eşkiya ile savaşılmaz, karşımızda düzenli bir ordu veya bir ülke var da savaşıyor muyuz ? terörle mücadele ediyoruz.

evet terörle mücadele de ekonomik olarak bir yüktür sırtımızda ama çarşı pazarın lafını edecek durumda mıyız demek ne demek? bir devlet bunu ancak bir topyekun savaşta ifade eder. bunlar kim ? bunlar alçakca vur kaç ile yıllar geçirmiş eşkiya sürüsü. bunlar yedi düvel beslemesi olsa da çap da belli olan da belli.
devamını gör...
kendinilerini azarlayan birini alkışlamaya devam ederlerse bunun gibi lafları çok duyarız. adam sarayda yaşıyor, bizimkilerde açlıktan geberdiği hâlde simit sarayı gidemiyor! buna rağmen "reis" diye alkışlıyorlar. kralları kral yapan halinden memnun kölelerdir!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar