kangal--- alıntı ---

Kangal köpekleri genellikle çoban köpeği olarak nitelendirilirler ancak bekçi köpeği tanımına daha çok uyarlar. Zira diğer çoban köpeği türleri sürüyü korumaktan ziyade yönlendirme ve yönetmekte ustadırlar. Kangal köpeğinin en belirgin özelliği ise sahibine duyduğu aşırı sadakat ve buna bağlı olarak sahibine ait olduğunu düşündüğü şeyleri korumaya yönelik kuvvetli içgüdüsüdür. Bu nedenle çok iyi bir dövüşçüdür. Kurt, çakal gibi yabani hayvanlara karşı çok etkin bir muhafız olmakla beraber aile fertlerine ve özellikle de çocuklara karşı hiçbir tehdit oluşturmazlar. Dünyada kurt boğabilen tek köpek ırkıdır.

--- alıntı ---

devamını gör...
yolda bir tabelası dahi bulunmayan gözden uzak ama gönülde ayrı yeri olan ilçe.
ecnebi memleketlerinden kaplıcasında şifa bulmak için gelirler ama kaplıca işletmecileri müşteri istemez gibi.zira bu pisliği başka bir şeye yormak mümkün değil.
halkının başlıca geçim kaynağı tarım olan memleketim benim memleketlim.
devamını gör...
lider ruhlu ve cesur bir köpektir. akıllı ve enerjiktir. yorulmak nedir bilmez. tanıdıklarına karşı sevgi dolu, yabancılara karşı şüphecidir.
ırk olarak iridir. tüyleri kısadır, beyaz, sarı ve kahverengi renklerde olabilir. burnu ve göz kenarları siyahtır.
kökeni türkiye.
devamını gör...
kangallar dünyada büyük ilgi gören bir ırktır. bu köpekler için dernekler kurulmuş yarışmalar düzenlenmiştir. ancak kendi ülkesinde daha az ilgi görmektedir.
zeki cesur ve çevik olan kangallar aynı zamanda da inatçı olmaları nedeniyle eğitimde zorluk çıkarabilirler. ancak sahiplerine çok bağlıdırlar. ve çok iyi koruma köpeğidirler.
ağız-burun yapısı kısa küt çene kuvvetlidir. dudakları sarkıktır. göz kulak ağız etrafı ve burun üstüne kadar siyahtır. gözler küçük ve kahverengidir. kulaklar orta büyüklükteüçgen ve sarkıktır. boyun orta büyüklükte gövde ise kare şeklindedir. göğüs derin karın içe çekiktir. bacaklar uzun ön bacakları arkaya göre daha güçlüdür. vücut rengi bozdur. ergin canlı ağırlık : erkeklerde 50-60kg dişilerde 45-55 kg
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar