kapı önündeki ayakkabıların çalınması

üzücü ve komik bir durumdur.
misafirliğŸe gidersiniz ya da kendi evinizdesinizdir.. dışŸarı çıkar bir bakarsınız ne var ne yok numara biçim tip demeden hırsız efendi bütün ayakkabıları silip süpürmüşŸtür..
az önce ailecek tecrübe ettiğŸimiz olaydır.. ailecek ev terliklerini giyip evimize terliklerle döndük. gülünecek halimize epey güldük, ya sinirden ya öfkeden ya da çok komikti bilemiyorum hangisi..

ben keyiften gülüyordum bir ondan eminim.

(bkz: terliğŸe mahkum olmak)
devamını gör...
an itibariyle başımıza gelen şeydir. eve gelen misafirler ayakkabısız kalmıştır. ayrıca gülme krizlerine girmemize sebep olmuştur.
devamını gör...
üniversitelilerin yaşadığı bölgelerde daha çok olan olay. komşuluk ilişkileri sıfır olup aç yaşayıp marka ayakkabılardan vazgeçemeyen üniversitelilerin başına çok gelir.
devamını gör...
sevimsiz bir durum.herhalde camiye giden her üç kişiden birinin başına gelmiştir..
yalnız adamlar hırsız işte ne beklenir ki?siz eve nasıl döneceksiniz onu mu düşünecek?umurunda mı takunya,terlik..
-yapmayalım be aabi..adamlar içerde namaz kılıyor,bizim yaptığımıza bak..
-zırlanma len!..şunuda al,yepisyeniymiş,pehh..
-aaabii valla günahlarını alıyoz yaa..
-ne günahı lan,ayakkabılarını alıyoz nıhahahağğ..
-o da doğru ya..
devamını gör...
15.
insanın kendi evinde bile tedirgin olmasını sağlayan olay. bundan kelli kapıdan gelen herhangi bir tıkırtıda kapıyı ani bir şekilde açıp hırsızı suç üstü yakalamak için çabalar sarfedilir.

* bir hatıra:

bir akşam üstü elinde bir çuval ile aşağıya doğru acele adımlarla inen yabancı bir kadın görmüş, hemen koluna yapışmıştım. hatta önceki çalınan ayakkabılarım aklıma gelince de biraz hırpalamıştım kadını. ''aç bakıyım çuvalı, bu sefer yakalandın! nasıl girdin sen bakayım bu apartmana?!..'' gibi soruları bağırarak sormuştum hızımı alamadan. kadın da korkudan ne yapacağını bilememiş, ''anahtarım ile girdim'' cümlesini güç bela ağzından çıkarabilmişti.
* o anda kafama dank etti tabi..bizim apartmana yeni bir aile taşınmıştı geçenlerde. henüz tanışmamıştık ama birilerinin taşındığından haberdar idik. ve evet.. rezil olmuştum yeni komşumuza en sağlamından!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar