kapıcılar kralı

zeki ökten tarafından yönetilmişŸ bir kemal sunal filmi. kemal sunal'ın yangın tüpüyle apartman sakinlerini köpürttüğŸü sahne ile akıllarda kalmışŸtır.
devamını gör...
senaryosunu umur bugay yazmıştı yanılmıyorsam.. o filmden tam 10 sene sonra bizimkiler dizisini yazmaya başlamıştı ve aralıksız 13 sene değişik kanallarda boy göstermişti o dizi..
devamını gör...
konu: saf görünüşlü ancak cin gibi kurnaz ve işini bilir bir kapıcının apartman sakinleriyle olan renkli ilişkilerini anlatan komedi. seyid büyük bir apartmanda kapıcıdır. yönetici ile arası iyi olan seyid, apartmanda olup bitenleri lehine çevirmeyi ve yerini sağlama almayı becerir. zamanla apartmandaki tüm olaylara hakim olan ve daire sakinlerini parmağında oynatan kapıcı, kısa zamanda köşeyi döner.

01.05.1977 yapimi bir kemal sunal saheseri. yonetmen zeki okten, oyuncu kadrosu ise kemal sunal, sevda ferdag, sevil ustekin, bilge zobu, can kolukisa, guner sumer, sevket altug, feridun colgecen, mine zeren.

devamını gör...
kapıcı seyit(kemal sunal)'in " ulan karının üstüne ceketi atsak hamile kalıyo yaa " repliğiyle dimağlarda yer eden harika film.
devamını gör...
bakkal : ne iş yaparmış? (yeni taşınan hırsız kiracıları kastediyor burada)
kemal sunal : söylenmez, gizli iş gizli...
başka bir kapıcı : .ezevenk mi?!
kemal sunal : gizli diyoruz oğlum. bu devirde gizli .ezevenklik yapan kaldı mı?

tanrım; çok komik bir film!!!
devamını gör...
efsanedir..

lakin tek uyanık kanal7 dir..zira iki günde bir bu filmi yayınlamaktadır.--- alıntı ---

Yav bakkal bizim memuru bu ay idare et..onunkini doktora yaz..herif nasıl olsa parası kürtajdan kazanıyor..

--- alıntı ---

devamını gör...
beni bu apartmandan attıracak adam daha anasının karnından doğmadı! 30 bin lira hava parası saymışım ben bu apartmanın temeline.
devamını gör...
senaristi bizimkiler'in de senaristliğini yapan umur bugay'dır.
bundan dolayı iki yapımda da karakterler birbirinin hemen hemen aynısı olduğu görülür. bizimkiler'de dizinin temelini iki aile oluşturur: kapıcı cafer (ercan yazgan) ile ailesi ve tüccar şükrü (erdal özyağcılar) ile ailesi.
kapıcılar kralı'nda hikaye şark kurnazı kapıcı seyit (kemal sunal) odağında ilerler. bizimkiler'in cafer'i yalakalığı ve kurnazlığıyla seyit'e benzer.
kapıcılar kralı'nda müdür mithat ve ailesi bizimkiler'de tüccar şükrü ve modern ailesi olarak hayat bulmuştur. gerçi mithat ve ailesinin etkinliği flmde çok azdır bunun yeri dolandırıcı karı kocayla doldurulmuştur.
alamancı ayı nuri, bizimkiler'deki katil yavuz'un (aykut oray) aynısıdır, yavuz'un tek farkı kapının önündeki varilleri her defasında arabasıyla devirir ve karısını dövmez.
apartman yöneticisi albay, bizimkiler'deki sabri bey olarak reenkarne olmuştur. bütün gün albayın seyit'le uğraştığı gibi sabri bey'de cafer'le uğraşır.
kapıcılar kralı'nda sürekli camda balkonda belirip milletin işine maydanoz olan meraklı kadın bizimkiler'de alkolik cemil'e evrilmiştir.
devamını gör...
milletimizin onca yıl geçmesine rağmen halen aynı olduğunu izledikçe gösteren efsane kemal sunal klasiği. filmde dikkat çeken onca yıl geçmesine rağmen izlenmesi değil zaten o filmler her daim izletiyor kendisini. asıl dikkat çeken şey oyunculuk. kemal sunal'dan çocuklarına hemen herkesin muazzam performans sergilediği film. az imkanla bile harikalar yaratılabilir mantığını gözler onune seriyor. sinema düşünmeli. hollywood da para var diye ağlamak yerine filmde herşeyin para olmadığını. ironiler barındıran dram ve komediyi icinde güzelce harmanlayan bu film kemal sunal'ın klasik komedi filmlerinden öte bambaşka figürünü temsil ediyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar