kapitalizm

mabedleri olan alışveriş merkezlerinde kullarının (tebaasının) konforu için hiçbir harcamadan -daha sonra katbekat geri kazanmak üzere- çekinmeyen para tanrılarının kurmuş olduğu din.
devamını gör...
ne kadar karşı olsam da ya da ne kadar düşmanı olsa da kabul edilmelidir ki şu ana kadar uygulanmış en başarılı düzendir..çarklar o kadar iyi oturtulmuştur ki her şey istedikleri gibi gitmektedir..bir şekilde sistem kendiğiliğinden krizlerin üstesinden de gelicektir..kapitalizm denilen sistem farkettirmeden herkesin götüne çipi takmıştır ve herkes bu sistemin ister istemez bir parçası olmuştur..
devamını gör...
insanın insanı yediği sistemdir, öyle yer ki içten içe farketmezsiniz bile, bir bakarsınız ayağınız converse olmuş, elinizde nokia telefon, mc donaldstan çıkmaktasınız..
kapitalist düzen içinize işlemiştir oysa siz dışarda ararsınız onu, başkasında görür, kapitalizm kötü bir sey ya diye dedikodusunu yaparsınız..
devamını gör...
müslümanların komünizm kadar karşı koymadıkları içinde yaşamaya alıştıkları sistem. komunizmden dini açıdan bir artısı var mıdır tartışma konusudur.
devamını gör...
islamın bu düzen hakkında söyleyebilecekleri yüzeysel bir anti-amerika,anti-israil söyleminden öteye geçmez.şöyle bir şeyler var belki alakalıdır bu sistemle.

''allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. bunlar hiç eşit olur mu? hamd Allaha mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler.'' (nahl 75)
devamını gör...
åžimdi burda sayfa sayfa analizler yaplılır elbet. marx'tan girilir, rosa luxemburg'tan cıkılır, ernest mandel'den devam edilir falan ama anlayacak üstad kaç tane.kısaca mendereslerin, özalların, tayyiplerin, fethullahların düzeni ve zihniyeti. zaten kendileri de inkar etmiyorlar bunu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar