kar küresi

her yıl başlarında zuhrederler nedense. içinde noel babalıları olur bu zamanlar. oysaki çok daha hoşları vardır, içinde ev olanları vardır mesela pencereden yanan lambanın ışığı görünür veya ormanlısı vardır. çalkalar çalkalar son tane de yere düşene kadar izlersiniz. müziklileri tabi daha hoştur ama daha tuzludur. hediye olarak alınmasını hep beklerim ama biri de çıkıp kar küresi almadı şu yaşıma kadar, açık açık söylemeye de utandım bana kar küresi alın diye.

bana kar küresi alın abiley ablalay.
devamını gör...
en guzel koleksiyonu yapilan esyadir.eve her ullkeden,sehirden kar getirmek gibi bir sey.donderip aktarip seyretmesi insana huzur verir.cocuklarin ulasamayacagi yerlerde saklanmalidir.
devamını gör...
vakti zamanında ciddi bir koleksiyoner idim. takribi 68 tane idi yanılmıyorsam. seyahatlerimden, denk geldiklerimden beğenerek aldıklarım. sonra evden ayrılmak zorunda kaldığım vakit, vasiyetimi ilan eder gibi hepsinin yerini yurdunu yaptım.

şimdilerde Allah büyük bir ev verirse, tekrar başlamayı düşünüyorum.
devamını gör...
hep çok sevdiğim ama hiçbir taneye sahip olmadığım büyüleyici eşyadır kendimi.
dip not: kendime çok acıdım, ezik hissettim şimdi.
devamını gör...
noel babalı almıştım bir tane çocukken yılbaşında heves edip, babam noel baba günah diye kîrmıştı hatta noel baba oyuncağımın da kafasını koparmıştı sabah uyandığımda trajediyi hayal edin.
devamını gör...
müzik kutularına ve kar kürelerine olan zaafımı bilen bir arkadaşım tarafından aldığım en anlamlı hediyeydi.

lakin bir gün bir müşterimin çocuğuyla yaptığı ziyareti sonrasında güzelim kar küremi kırması sonrasında üzülmedim dersem yalan olur. şu anda sadece müzik kutusu işlevini kullanıyorum.
aynısından bulmam durumunda muhtemelen yenisini alacağım kendime.

devamını gör...
vakti zamanında ciddi bir koleksiyonerdim bu konuda. edilen hediyeleri elden çıkararak başladım. sonuçta koleksiyonumu kendim yapmalıydım. sonrasında hepsini hediye ettim.
devamını gör...
kürelerde kullanılan camlar genelde çok ince olur. ruh hastası mıyım neyim böyle kar kürelerini alıp duvara vurmak istiyorum. zannediyorum aşırı eğlenceli olur. çünkü kar küreleri çok sinir bozucu.
devamını gör...
hep bana büyülü gelen oyuncaktır. küçükken sahip olamadığımdanmıdıt nedir hep pek severim. vitrinlerde gidip farklı modellerini incelemeyi alıp oynamayı çok severim. ne kadar naif, bir avuç içi mutluluk işte.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar