karadenizlilerden nefret etmek

son ibb yönetici listesi ortaya çıktıktan sonra bende iyice ortaya çıkan durum.
koskoca istanbul'da trabzon ve rize'liden başka adam yok, bütün müdürlüklere bu iki ilden adamları doldurmuşlar.
eminim sadece istanbul değil, diğer tüm iller de böyledir.
yazıklar olsun!
devamını gör...
bölge faşizminin tezahürüdür. anadolu'mun her yeri güzel, insanları da. bir kaç tane falan filan için yakıp yıkılan bölgede nice güzel tarihler yatıyor. hamsiyi yiyince geçer, merak etmeyiniz.
devamını gör...
ibb'deki üst düzey çalışanların memleketleri ortaya çıktıkça toplumda görülebilecek bir tepki bu. ama olay elbette karadenizle alakalı değil. tanıdık, hemşeri bağımlılığı elden düşmedikçe hep böyle bir düzen olacak.

üstelik sadece ibb değil, ibb ile alakalı tüm şirketlerde de durum böyle. elbette,sadece üst düzey çalışanlarla sınırlı değil. kadroların tamamı ya rizeli ya trabzonlu.
devamını gör...
nefret etseniz ne olacak! deprem olduktan sonra göçük altında kalacağımız binaların tamamına yakınını bu vatandaşlar öyle veya böyle inşa etti veya edilmesine müsaade etti.
ağır ağır istanbul'a ihanet ettiklerini kabul etmeye başladıklarına göre durum hakikaten evlere şenlik hal almış.
devamını gör...
nefret etmek fazla olmuş ama farklı oldukları kesin.

karadenizli değilim ancak lise yıllarımda 2 yıl trabzon da bulundum, hakketten çok farklı olduklarını hissetmiştim. sadece dışarıdan gelene değil, birbirlerine karşı da normalin dışında davranışları var. o coğrafya böyleymiş, kültür mü, gen mi artık her neyse tahammül edilemeyecek insanlar çok fazla..

olumlu bir şey diyemeyeceğim duygularım var, o nedenle daha fazla yazmak istemem.
devamını gör...
tabi ki kimse kimseyi sevmek zorunda değil. başlık ilgili içeriğe binaen "haksız yollarla belirli konumlara getirilmiş karadenizlilerden nefret etmek" olsaydı daha yerinde olurdu. zira has karadenizli olup bir senedir işsiz olan da var mesela, dolayısıyla karadenizli olsun başka bölgeden olsun kim haksız olarak bir konuma getiriliyorsa halkın cebinden rant sağlıyorsa milletin eli yakasındadır. öte yandan kabul edilsin veya edilmesin karadeniz baskın kültürdür, sanattan spora yönetimden iş dünyasına çok değerli insanlar yetiştirmiştir bu zorlu coğrafyanın insanı. mesele salt karadenizliyi çekememekse üzgünüz ki rahatsuzluk vermeye devam edeceklerdir güzel doğanın dobra insanları.
devamını gör...
karadenizli olmayanlarca vacip gibi bir durumdur. abi sevsen bile kendi elleriyle nefret ettiriyorlar. bunların mümkünse başa gelmeleri engellenmeli, kafalarını ezdikçe ezmeli.
az önce müdür yine cinlerimi tepeme topladı. şimdi cinlerimle oturduk okey oynuyoruz. bu sefer biraz fazla gelmişler, üçü yancı oldu. oturup oralet içiyorlar. bir taraftan da kafamın içine üflüyorlar, öldür diye. fesubhanallah
devamını gör...
söz meclisten dışarı diyebileceğim bir kaç il olan genelleme..

artvin
sinop
kısmen samsun
kısmen zonguldak
belki ordu
ama 2 il var ki bu genellemenin başrolündeler.
devamını gör...
trabzon'u çok seven biri olarak bende olmayan nefret. dünyanın cenneti bana göre karadeniz bölgesidir. insanı için konuşmam gerekirse gittim, gördüm, geldim yapmalıyım. henüz insanıyla tanışma imkanım da olmadığına göre şimdilik karadenizli olanlarla sorunum yok.
devamını gör...
karadenizliler coğrafyası gereği girişken, sorumluluk ve inisiyatif almayı seven , renkli kişilikler. keskin köşeli karaktere sahip oldukları için batıyor haliyle. normal. alışıyorsun bir yerden sonra. dağlar denize paralel.
habire nefret edilirler evet ama kimseden nefret etmezler. sevinçleri ve kızgınlıkları saman alevi gibidir.
devamını gör...
ülke insanın yüzde doksanından fazlası kin, nefret, hasetlik, sevgisizlikle yoğrulduğundan garipsenmeyen durumdur. kim kime sevgiyle yaklaşıyor ki. yarısı karadenzililerden nefret eder diğerleri doğululardan bir kısım göçmenlerden öteki trakyalıdan beri ki göçmenden... uzar gider, ön yargı sever insanlarız.
devamını gör...
kürtler karadenizlileri sevmezlermiş, çünkü karadenizliler de kürtleri sevmezlermiş.

bir gün ofiste kazım koyuncu dinlerken operasyon amiri söylemişti bunu.

oysa şimdi bir karadenizli ile 6 yıldır süren bir ilişkim var.

ironik geldi *
devamını gör...
başlığı görünce paylaşmak istedim: bazı arkadaşlar var ak parti teşkilatında başkancılık oynuyorlar. ak partinin şuan ki durumdan konu açılınca başlıyorlar: reis çok yalnız etrafını kuşattılar. partide karadeniz lobisi var berat ekibi pelikan ekibi partiye zarar veriyor vs. vs. tüm kötülükleri onlara yıkıyorlar uzun uzun anlatıyorlar. tamam diyorum bana şunu söyleyin: partide bu atamaları yapan kim reis. onları yanında tutan kim reis. e bu durumun sorumlusu o değil mi diyorum. cevap yok. bu nefret edenler erdoğanında karadenizli olduğunu unutuyor. ak parti seçmeninin kafası çok karışık şuan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar