karantina şişmanlığı

#ilişkiler  #özgürler 

pandemi sürecinde eve kapanan insanın, hareketsizlik sonucu aldığı kiloların tamamı. çözümü hapur hupur yemekte değil, sağlıklı beslenmede bulacak insanın böyle bir derdi tasası olmaz. sıkıntıyı "amaan bana ne, ne olacak sanki, veririm bir şekilde" diyen insan modeli yaşıyor. eğer ciddi bir sağlık sorunu olarak görülmüyorsa, şeker oranı, obezite, mide genişlemesi gibi şeylerin de korona ile alakalı muhakkak uçları bir yerden dokunacaktır. Allah muhafaza.

ek: yeni bir karantina geleceğini düşünürsek, yine benzer durumlar, benzer durumlar.
devamını gör...
ziddi karantina kilo verme senliklerine denk gelen durum. iradesine hakim olan insanlar bu durumda -karantina zamani- eve kapanip, market alisverisinin gereksizinden imtina edip abur cuburdan feragat etmelerinin yaninda disardan yemek de soylemeyip basit basarilara imza atmislardir. ipucu vermem gerekirse gunde iki ogun, kisaca if.
devamını gör...
acıkmadan yeme doymadan kalk prensibini en azından şişmeden kalk şeklinde uygulayarak ve paketli/şekerli gıdaları kararında tüketerek direnilebilecek bir sorun.
devamını gör...
şüpheli ve kesin vakalarda verilen karantina kararında, evin içinde geçirilen zamanın yükselişinden dolayı herkeste bir kilo problemi var. dışarı çıkamıyoruz, yürüyüş yapamıyoruz, yiyoruz-içiyoruz falan... pet şişeleri dambıl niyetine kullanıp mekik ve şınav çekip arada bir ufak tefek tekvando egzersizleri de yapan biri olarak şişmanlıktan çok zayıflıyorum. karantina, şişmanlığa bir sebep değildir, şişmanlığa uydurulmuş kılıftır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar