karavandaki adam

bir erkeğin kitap okuyup bundan haz duyması benim için yeterince ilginçken (türkiye’nin okuma oranı malum) bir de bunun üzerine iki erkeğin bu kadar düzgün bir ses tonu ve telaffuzla bu kadar net bir biçimde kitap tanıtması, ‘kitaptan konuşması’, kitap anlatması, ‘kitap’ olması inanılmaz mükemmel bir şey.

düşmek değil ama kusursuzca kilitlenmek olarak açıklayabilirim sanırım durumumu. kendilerini gördükten sonra bir kaç gün ‘kitap okuyorum’ demeye utanacağım muhtemelen. bir taraftan gözlerimden kalpler çıkıyor, diğer taraftan sinirim bozuldu. adamları kopyalayıp memleketin ücra köşelerine kadar her yere yerleştirmek istiyorum.

kadınlara serotonin, dopamin, oksitosin verip böyle erkeklere aşık olmasını sağlamak, böylesine kültürlü, birikimli insanlarla üremelerini istiyorum. üst komşumun, metroda yanıma oturan adamın, alışveriş merkezinde yanlışlıkla çarptığım kişinin bunlardan olmasını istiyorum. bunlar öldürmüyor kadını, bunlar uyuyor kurallara, bunlarla tartışabiliyorum. ay ağlayacağım. niye bu ülke böyle diyeceğim, kendim soruyorum, sorunun içinde kendim cevaplıyorum.isyandan tanım yapmayı unutmuşum. kitap okuyan, kitap tanıtan, huzuru kitapta bulan adamların youtube kanalı.

çoğalmaları, üretmeleri ve hep okuyup aydınlatmaları dileğiyle.
devamını gör...


takip mi ediliyorum ne? *

‘şiiri bana sevdiren şey sesli okumak’ dedi ya adam. o diksiyonla ne okusa insan hayran hayran dinler.
devamını gör...


mest olmak böyle bir şeymiş dostlar. iki girdi önce (#6552664) de demiştim ‘o diksiyonla ne okusa hayran hayran insan dinler’ diye. gördüm, duydum, dinledim.

edit: rica ediyorum bu videoyu youtube’dan açıp dinleyin, sonrada yorumlara bir göz atın. insanın bilgisini, görgüsünü, güzelliğini kıskanan gördüm de sesini, konuşmasını, diksiyonunu kıskanmak nedir? adamın biri ‘seste oynama var. önceki videolara giderseniz görürsünüz’ demiş. kıskançlığından taş olup çatır çatır çatlatacaksın abi :)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar