karbonhidrat ağırlıklı beslenme

makarna, bulgur, ekmek, patates gibi gıdalarla beslenmedir. evet. insana kilo aldırır bu beslenme şekli ve şekeri yükseltir. şekerin yükselmesi damarları tıkar vs. onun için size verilen ücretin cüzzi bir miktarına et, balık, tavuk gibi gıdalar alın ve proteinle beslenin. cimrilik etmeyin. türkiye artık eski türkiye değil.
devamını gör...
şeker, nişasta ve lif besin grubu ağırlıklı beslenme şeklidir. çoğunlukla enerjiye ihtiyaç duyulan fiziksel aktiviteli etkinlikler için tercih edilir. bunun dışında ölçülü bir şekilde karbonhidrat ağırlık beslenme ile kilo almadan enerji depolamak da mümkündür.
devamını gör...
asgari ücret 2 bin liraykan 1 kilo tavuk göğsünün bile 30 lira olduğu, kırmızı etin hayallerde kaldığı, balığın iyice kıymete bindiği bir memlekette olan ve artarak devam edecek olandır.

bu zavallı memleket tabii ki türkiye değildir ve olamaz. haşa! biz herkesin kıskandığı zengin bir süper gücüz ve üstüne bir de bir sürü tertemiz şerefli suriyeli muhacir kardeşimize sevişmeleri ve üremeleri için maaş veriyoruz.
devamını gör...
domates,peynir vs de karbonhidrat olduğu için yediği karbonhidrat'a göre değişecek olan durum olup yapay karbonhidrat makarna gibi besinlerde daha zararlı olacağını düşündüğüm beslenme türü.
devamını gör...
insülin dengesini bozar. vücut yediginiz gıdaları aa bu ekmek, Allah makarna falan diye algılamaz. kaldı ki karbonhidratlar sadece unlu mamüllerde degil meyve ve sebzelerde de bulunan bir makrodur. mesela domates, sogan, pırasa, patlıcan gibi sebzeler de karbonhidrat yüksektir ve ketojenik beslenme tarzi beslenme metotlarinda tercih edilmezler. burada anlamamiz gereken olay su, 2 domatesten ya da 1 seftaliden gelen karbonhidrat ile 2 dilim ekmek, 1 tabak pilavdan gelen karbonhidrat vucutta ayni sekilde tepkimeye girmez. vucut birini direkt seker olarak algilarken digerinde ayni sekilde davranmaz. he su var, kalori acigi cikardigin surece, sirf karbonhidratla da beslenirim nolcak diyebilirsin. iste burada da saglik devreye girer.

yani ozetle vucut enerji ihtiyacini direk katbonhidratlardan alir, sen fazlasini verirsen ihtiyac fazlasini depo eder ve kilo alirsin. az karbonhidrat tuketirsen vucut varsa depo yaglaro yoksa yedigin yag makrolarini parcalayip enerjiye donusturur. en son da proteine gecer. protein bu yuzden uzun sure seni tok tutar sindirimi zordur. ek olarak;

(bkz: kalori açığı)
(bkz: ketojenik beslenme)
(bkz: kilo vermek isteyenlere tavsiyeler)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar