karper

ilkokul peyniri.

ne saçma demeyin ey atinalılar. çocukken, ilkokul zamanlarımda hiç beslenme çantam olmadı benim. ne kahpe dünyasın sen, durumu değŸil.
sadece taşŸıyacak keyfi bulamadım kendimde. hatta suluğŸumda yoktu, inanır mısınız, kırmızı kalemim de. hatta anlam veremiyordum bu işŸe, ulan madem birşŸey yazıyorsun, okumak için daha sonra. e normal kalemle 2watt okuyorsun da kırmızı yazınca 4watt'a mı çıkıyor bu mendebur diye düşŸünürdüm.
beslenme çantam da suluğŸum da kırmızı kalemim de hep evde dururdu.

aklıma geldi,
kalemkutusu olayına hayatımın hiçbir döneminde giremedim. içinde zibil tane kalem felan, ama yazılacak kelam tek.
örtmen ne derse onu yazıyorsun işŸte. zaten beşŸinci sınıfa geçene kadar 0.5 kalem hasretliğŸi çekmişŸim, 0.9 0.9 nereye kadar.

işŸte o dönemlerde beslenme teneffüslerinde (tenefüs diye yazılmaz okunur) kapı önünde simit satan rıfat abi'den bir simit bir karper alırdım.
ulan, herkes beslenme çantasından icili bicili zımbırtılar çıkartır, bense buna da mana veremezdim. hele gürkan'ı görecektiniz, kerkelez sanki ziya şŸark sofrasında oturuyor. önünde amerikan servisler, gıdısının altında bir peçete. çatalı bi yanda, meşŸrubat diğŸer tarafta. Allah'ın zibidisi, uyuz olurdum o şŸımarık leblebiye.

sonra ben de bıyıklarımı kenara çeker, simidimi ısırırdım. karperden de sağŸlamından bir dişŸ aldıktan sonra, ooh, dünya varmışŸ, ya rabbi şŸükür çeker, ellerimi yıkamaya giderdim. karper süperdi, simit de çıtır çıtır. rıfat abi de 657 sayılı memur gibi, Allahın her günü sanki taşŸ fırını sehpasının altına dizmişŸ, son cemaat mahfili tabanı gibi sımsıcak, ulan ne güzeldi. sonra da beslenme teneffüsü biterdi işŸte. ben de sırama otururdum.

o çitlembik karakterli gürkan, hala sofrabeziyle otururdu,
zibidi seni.
devamını gör...
açılımı "kars karper peynir sanayii" olan firmada ilk üretim, 1965 yılında gayrimüslim hayik arslanyan tarafından gerçekleştirilmiştir. geçtiğimiz senelerde %51'i fransız bel grubu tarafından alınmıştır. la vache qui rit, bel grubu tarafından üretilen başka bir eritme peynir markasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar