karpuz peynir vs üzüm peynir

karpuz peynire ihanet olarak gördüğüm karşılaştırmadır.

yaz aylarında, güneş taaaam tepede raks ederken; raks ettikçe uv ışınları bizi haşlarken, aman bir üzüm peynir yapayım da hem karnım doysun, hem ferahlık gelsin diyen var mı? yok.

ya da gitmişsin pikniğe, şırıl şırıl derenin kenarına, aman şu buzzzz gibi suya üzüm koyayım da yemekten sonra yeriz diyebilir misin? hayır, diyemezsin. yanındakiler döver çünkü, karpuz mu la bu derler.

karpuzun suyunda ıslanmış yağlı peyniri ekmeğin tüylü tarafıyla ponçiklemek var iken, üzüm peynir diyerek ne yapmak nereye varmak istemektedir...
devamını gör...
dönemleri arasında takribi bir buçuk ay olan iki alternatif. aslında burada lezzeti sağlama açısından mühim olan, her ikisindeki değişmeyen değişken olan beyaz peynirin kalitesi ve yağ-tuz-sertlik oranıdır.
devamını gör...
karpuz peynir sıcak havaların vazgeçilmezidir. şimdi böyle havalar hafiften serinliyor ya tam balkona çıkıp peynir üzüm rakı yapmalık havalar...
devamını gör...
geliyor gelmekte olan. yaz mevsiminin en güzel yemeğidir. hem yemek niyetine hem atıştırmalık niyetine. tabi ki üzüm olacak.
devamını gör...
rakı peynir karşısinda ikisinin de şansı yok ama zaten onemli olan kazanmak degil katilmak bu yuzden ben uzumle peyniri katıyor ve oyumu ona veriyorum.
devamını gör...
abi bu çok iyi değil mi ya diye okuduğum başlıktır.
yaz günlerinin vazgeçilmez bitirim ikilisidir.
bir takım gruplar tarafından sahiplenmek istenilen yiyecek kombini.
siz kardeşsiniz döğüşmeyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar