karsu

bırak beni böyle - karsu

buradan

artık bana bakma,
koynuma da girme,
uzak ol,
mazi ol.
gönlümden vazgeç,
kalbimi bırak,
bakma, dönme,
bırak beni böyle.
rujumun rengi çalma,
kalsın benim dudaklarımda.
karşımdaki koltuk boş kalsın,
şarkımız bir bana çalsın.
merak etme, ben düşmem.
bakma, dönme, bırak beni,
böyle...
devamını gör...
türkçe’yi sonradan öğrenmiş sanırım. sesi inanılmaz hoş ancak telaffuzunda bir şey var. inanılmaz güzel bir puding yerken bir yerden minik minik ceviz parçaları gelmesi gibi ağıza. beklenmedik, cesur ve tam bir araf. kimi sever kimi sevemez. sanırım ben sevemeyenlerdenim. duyularıma yapılan sürprizlerden pek hoşlanmıyorum.
devamını gör...
dinlerken "ulan ne sesler var be!" dedirten dünyalar tatlısı insandır.

sesini eleştirmek haddim değil, bu zamana kadar sadece dinledim. nasıl biridir, sohbet esnasında tavrı, edası nedir diye de merak edip bakmak hiç aklıma gelmedi. az evvel youtube'da dolaşırken refika birgül'ün mutfağına konuk olduğu videoları izledim de sesinin yanında kendisine de hayran kaldım!

arka arkaya iki videoyu da ateşliyorum, hadi içiniz ısınsın gençler!
ikinci videoya 29:50'den itibaren dahil oluyor.


devamını gör...
sesine, tarzına zaten hayrandım ama bugün rast geldiğim bir röportajıyla şahsına da hayran kaldım. kutsal motor sunucusu zeynep ocak'ın tavırlarının yanında kendisi hanım hanımcık kaldı.

ayrıca, zeynep neden böylesin be?

devamını gör...
popüler kültür içerisinde gerçekten sanatla uğraşan ender sanatçılardan birisi. sesiyle sizi o kadar derinden etkiliyor ki. şöyle bir durum da var; maalesef ülkemizde bu kadın yeni yeni tanınıyor. çok ilginç değil mi? bundan bir hadi bilemediniz iki sene önce tanıyan sayısı o kadar azdı ki...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar