karton bardakta çay içmek

cam ve porselen bardakların ittifakına karşı hala çoğu insanların vazgeçemediği zevklerden biri..efenim içtikten sonra birde karton bardakla oynayıp atmak daha zevkli.
devamını gör...
bardak temizliğinden emin olunmayan mekanlarda mutlaka tercih edilmesi gereken durumdur. şahsen bir defasında kadıköy-eminönü motorundaki çay veren amcanın o bardakları nasıl yıkadığını gördüğüm günden beri motorlarda ve benzer bilumum yerlerde cam bardakta çay içmiyorum. bir de süleymaniye'de lâlezar var aman Allah'ım o bardakları görünce cinlerim tepeme çıkıyor, orayı terkettim sırf bu yüzden. neyse işte esasen çayı çok seven bir insan değilimdir, en fazla iki bardak içerim o da açık ve şekerli olur.*

velhasıl oldukça mantıklı bir eylemdir efendim, hem çok afilli karton bardaklar var.
devamını gör...
en sevdiğim şeylerden biridir.

çünkü hayallerimde hep yolculuk etmek var ama bu sadece hayalde kalan birşey benim için.

karton bardakta çay içmek bana yolculuk yapıyormuşum gibi hissettiriyor.

kudüs'te namaz çıkışı umutlu gözlerle bekleyen amcanın ikram ettiği çayı hatırlatıyor.

seviyorum efendim kendisini.
devamını gör...
çaydan başka bir şeydir. ayaküstülük, kantin, tiyatro-konser vb. etkinliktir. sigara içmesen bile, arada muhabbetlerine katılıp, keyif aldığın tiryakilerdir. ama kötüdür, ince belli bardakta servis edilmemiş çay kötüdür, her ne kadar çalışırken üşenip arada kupa bardakta içsem de.
devamını gör...
çayın içilebileceği bardak türü cam bardaktır. kupada, porselende içilen çay değildir. aynı şey kahve içinde geçerlidir. kahve de sadece kupada ya da porselen bardaklarda içilir. kartona falan hiç girmiyorum. bu durumun dışındaki bütün içimlerin tadı eksiktir.
devamını gör...
büfelerde satılan çayların bardaklarıdır ve güneş ısısında pişirelen çay ise yanar ve korkunç tadı 6000 derece kaynar suyun etkisiyle kartonun tadıyla birleşir ortaya yaratık bir içecek çıkar. üniversite ve hastanelerde satılan çaylar buna örnektir.
devamını gör...
bu günlere çok zor bir iştir. bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama karton bardaklar artık eskisi gibi kalın üretilmiyor. daha ince olduğu için tutması daha da zorlaştı.

ayrıca, benzer şekilde, fotokopi merkezleri daha ince a4 kağıt kullanmaktadır. kendi aldığım a4'ler ve fotokopi merkezinin bana verdiği a4'ler arasında bariz kalınlık farkı olduğunu tespit ettim. toplu alınca ince a4 daha ucuza geliyor galiba.

edit: evet kampüs insanıyım.
devamını gör...
seferi olmanın alameti. çeyrek asır önce bu seferiler bunun "naylon" versiyonundan içiyordu. petrol kuyusu sahibi bir arap bunu duysa: şey'un acep derdi. naylon petrol artığı çünkü. kağıt ağaçtan ama bu ağacın köşesine berisine zamk yapıştırıyorlar. mel'un bir şey. seferiyim. zaten dünya hayatı seferiliktir.
devamını gör...
üniversite sıralarında hayatımıza giren ve zamk gibi yapışan tatsız tuzsuz mecburi içecek. dost meclisinde bir tat bulunur amma yalnızken çekilir dert değildir. mümkünse porselen kazanımsı bir bardak yalnızken beni ihya eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar