uzun zaman sonra ilk defa hakim ve savcılarımızı verdikleri isabetli bir karar dolayısıyla tebrik ederim. işlenen suçun fikir ve ifade özgürlüğüyle hiç bir ilgisi yoktur. açık bir nefret suçu, hatta hedef gösterme vakaasıdır.

fakat bu elim terör saldırısını twitterdan ilk örendiğim anlarda, henüz olayın şokunu üzerimden atamamışken, akp'ye yakın mak danışmanlık şirketi başkanı mehmet ali kulat'ın twitini gördüm. ''gavurdan dost, tilkiden post olmaz'' diyor. savcılarımızı bu hedef gösterme suçu dolayısıyla da aynı doğru kararla tutuklama istemine davet ediyorum.

fransa'da 100'lerce insan terör saldırısında yaşamını yitirdiğinde, konya stadındaki saygı duruşunu ıslıklayan vatandaşlarımız hakkında da aynı tedbirin uygulanmasını istiyorum.

ankara gar katliamında, işid saldırısı sonucu yaşamını yitiren, türk, kürt 100 lerce insanımız öldüğünde, işid'i öven namus yoksunlarının da hukuken cezalandırılmasını bir vatandaş olarak istiyorum.

bahsi geçen ekşisözlük yazarını tiksintiyle kınıyor ve yapılan doğru hukuki işlem için yargımıza tekrar teşekkür ediyorum. fakat nefret toplumumuzun önemli bir boyutunun damarlarında irin olmuş akıyor. buna karşı bir an evvel sosyolojik tedbirler alınmasını hükümetimden rica ederim.

son cümle biraz komik oldu kabul ediyorum fakat ortada gülünecek hiç bir şey yok. bu olayların bir daha asla yaşanmamasını dilerim.
devamını gör...
inşaallah öyledir. gözümüzle görmedik ve türk adalet sisteminin hali de ortada. atatürk'e veya mevcut başkana sövenin durumuyla misal peygamber efendimize sövenin durumu bir olmuyor. bir yerde okumuştum mahkeme peygambere hakarete 1400 tl para cezası kesmiş. bu eleman da maksimum para cezasına çarptırılır eğer gerçekten de yakalandıysa...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar