kavanoz kapağı açmak

#özgürler 

kavanozun kapağını çevirmek suretiyle, kapakla kavanozu birbirinden ayırmak.

(bkz: bir güç gösterisi olarak kavanoz kapağı açmak)

mutfaktan gelen sesle yerinden doğruldu. eye of the tiger müziği eşliğinde yürürken, bir yandan da elindeki (gbkz: ülker rodeosunu yiyordu. mutfak kapısından içeri girince, beraberinde getirdiği rüzgar raflardaki tabakları titretdi, birkaç bardağı çatlattı. annesi, "içindekileri kavanozu kırıp alsam daha mı az masraflı olurdu" diye düşünürken, o elindeki rodeoyu masanın üzerine bırakarak kavanozu eline aldı; içerisinde sarma vardı. bir annesine bir kavanoza baktıktan sonra kapağı iyice kavradı, var gücüyle çevirdi; neyse ki açılmıştı. annesinin "kahraman oğlum benim" demesi onu şımartmıştı. ağzına bir kürdan yerleştirdikten sonra diğer kavanozlara "sıra size de gelecek" dercesine baktı ve geldiği yolu kullanarak geri döndü. )
devamını gör...
sıkışan kavanoz kapaklarını açmaktan hep korkmuşumdur. aşırı güçlü ellerim kapağı açmaya çalışırken aşırı bir güç uyguladığı zaman kavanozun elimde parçalanıp aşırı güçlü ellerimi kesmesinden endişe ederim. bu yüzden bende daha aşırı güçsüz birine bu işi yaptırmayı uygun görürüm.
devamını gör...
her seferinde arşimet i anmami sağlayan olay. sen uğraş, didin, terle, yediğin bi öğünü 2 dakikada harca annen gelsin bi bıçakla 2 saniyede açsın..
boşuna kaldıraç istemiyo bu adam. biliyo birşeyler..
devamını gör...
kapağın kenarını sert bir yüzeye vurarak kolayca halledilir. bıçakla kenarından kaldırmak da kolay bir yöntem ama o kapak tekrar kavanozu kapatmaz.
devamını gör...
yapıldığında fonda "we are the champions" müziğinin eşlik ettiği hareketlerden biridir.

kapak açılamadığı takdirde açabilen kişiye zaten gevşetmiş olduğunu söylemekse bu işin şanındandır elbette.
devamını gör...
erkek zanaatıdır.

bayanların kavanoz kapağı açması caiz değildir.

eğer bir kadının yanında kocası varsa kapağı açamayıp kocasının güçlü kollarına açtırması gerekir.
devamını gör...
tamamen yöntemle alakalıdır. güç gerektirmez. bir erkeğe kavanoz kapağını açtırmak isteyen kadın ya yöntemi bilmiyordur ya da biraz eğlenmek istemiştir. bir ihtimal daha var ki bence acınası o da erkeğe erkekliğini hissettirme çabası.
devamını gör...
hanımların çoğunun ustası olduğu iştir. kavanozun kapağının olduğu kısmı bir iki kez zemine vur havası alınır ve bir tıkla açılır.
devamını gör...
meyve bıçağı ile havası alınıp kolayca açılabilir. ya da kuru bir bezle ters yöne çevirerek de kolayca açılır.
devamını gör...
iş yerimde sürekli ihtiyaç duyduğum hede. bıçakla havasını alma yöntemiyle kendi işimi kendim görebiliyorum. amaaa..... selo diye bir iş arkadaşım var. iyi çocuk, hoş çocuk, akıllı da çocuk ama gel gelelim en ufak olumsuzlukta modu düşüyor. mesela şeker bitmiş. gel selo diyorum pekmez kullan, gel diyorum internetten bakalım ı ııhhh. çözüm üretmek bir yana söylene söylene kafamı şişiriyor. sanki benim suçum gibi o gün neyse sebebi. surat desen bir karış. neyse ben bu seloya diyorum ki karşiim şunu bi açar mısınn? selo okey. teneke mi kaldırılcak selooo diyorum hemen. selo okey. sonra yeniden bir kavanoz kapağı.... keyfi yerine geliyor öyle öyle. ne kaaa da iyi bir arkadaşım yav. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar