kaybetmeye başladığımız hasletler

en başta merhamet geliyor galiba. insanlar artık zulmü yadırgamıyor. kötü durumlara alışma sürecindeki sürenin kısalması durumu var. yani eskiden büyük tepkiler verdiğimiz ve zor unuttuğumuz oalyları artık çok kısa sürede unutabiliyoruz.
son dönemde onlarca taciz,tecavüz,cinayet vakası yaşadı şu toplum. normal şartlar altında uzun soluklu bir süreçte bunların hatırda kalması gerekirken hatırlamıyoruz bile. acıma hissi değil kastettiğim,kişilerin yaşadıklarıyla hemhal olma durumu. bu hemhal olma hali yavaş yavaş kayboluyor,böylece adalet ve merhamet duygusu da kaybolmaya başlıyor. peki çare?
devamını gör...
saygı, anlayış, özveri ve daha bir çok insani duygu. en başta da güven!
bazı şeylerin fazla ve birden gelişmesi bir çok şeyi acı şekilde alıp götürürken sadece izledik ve izlemeye de devam ediyoruz.
devamını gör...
iyi olan insani özelliklerimizin çoğunu yitirmeye başladık. ve bunu kabul etmiyoruz. hep karşımızdakinde bitti diye düşünüyoruz. insanlara güvenmeden güven duyulmak, sevgi vermeden sevilmek, emek vermeden değer görmek istiyoruz. adil olanı değil işimize gelenin olması tercihimiz. dinlemeden anlaşılmayı beklemek.

hep susuyorum bu aralar. içimde kelimelere dökemediğim yüzlerce isyan var. neden diye sormak istediklerim kendimce cevabını bulamadığım sorular.

insan olmak ne zor. bir nehir kıyısında güzel bir çiçek olarak tamamlamak varken bu ömrü.
devamını gör...
sevgi. başka hiçbir şey değil. sevgiyi kaybedince geldi gerisi zaten. koşulsuz sevgi çıktı gitti hayatmizdan.
devamını gör...
acı. insan çok acı çektikten sonra dahası olamaz diyor. dokunmuyor daha fazlası. dokunsa da alışıyor.
yokluk. varlığına alıştığınız bir insan yok olsa da sizin için yok olmuyor. alışmışsınız bir kere onun varlığına o olmasa da var gibi yaşarsınız. her gece onunla uyur gibi uyursunuz. yoktur ama siz onu yok olarak görmezsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar