kaygısızlar

bazı replikler:


--- alıntı ---
-ben dolandırıcılık masasından kamil kaplan
+ben de nikah masasindan damat ferit aslan
--- alıntı ---

kültigin telefonla konusmaktadir:


--- alıntı ---
kültigin-bak kardeşim bir bacağını vurduk ödemedin senetleri, öbür bacağını da vurduk yine ödemedin. yani güzellikle anlamıyorsan zorla almasını da biliriz paranı he.
--- alıntı ---
devamını gör...
kült denebilecek komedi dizilerindendir.
özellikle kültigin ve saz ekibinin konuşmaları ve yaptığı icraatları nasıl es geçebiliriz.

en sevdiğim sahnelerden biri:

eleman'ın sevgilisi sanırım fundaydı ismi taksiye biner gider. onu takip etmek isteyen eleman parası olmadığı için iett'ye biner ve şöföre: şu taksiyi takip et der. tabi şoför dumur.

muhim not: isim funda değil burcuymuş.
devamını gör...
iki eksik 40 fazla
istanbul bizi sakla diye bir şarkısı vardı.

yıllar sonra gece gece hatırlayınca bile güldüren bir dizi. en çok da kültigin (şoray uzun) ve adamlarına gülerdim. puah puah diyerek adam döverlerdi. bir de eleman vardı çok komik olan. bu eleman kültiginin kızkardeşine, kültigin de elemanın kızkardeşine yanıktı. kültiginin adamları yengeye söyledikleri abuk sabuk laflardan dolayı çok dayak yerlerdi kültiginden *
devamını gör...
bir de memnun un bacısı rolündeki tuluğ çizgen in beraberinde köyden getirdiği keçisi gimenez vardı, mübarek arjantinli futbolcu gibiydi...
devamını gör...
"dizi" denilince, ekmek teknesiyle beraber aklıma ilk gelen dizi filmdir.

hatta lise yıllarımdan psikoloji hocamız gayet ciddi, yerli yabancı izlenebilecek diziler konusunu açmıştı ki, heyecanla ayağa kalkıp kaygısızlar deyivermiştim. pek entellektüel realist hocamız bu durumdan hiç hoşlanmayarak baya bir hor görmüştü bu fakiri.

olsun, ben hala çocukluğumun evinde, öğle yemeği tadında bir dizi olarak hatırlarım ve güzel duygular içerisine girerim.

absürdmüş neymiş anlamam arkadaş. kültğinin çetesini, fenasi para karşılığı ayartıp, kültiğini bir başına bıraktıklarında gözlerim dolmuştur sonuçta. diğer koşullarda azda gülmedik.

sinema filmi yapılsın vesselam.*)
devamını gör...
türk televizyon tarihinin en absürt ve en komik dizisi. onun başarısına en yakın dizi olarak şu an yayınlanmakta olan geniş aile'yi görüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar