kaynana enerjisi

kaynana kası'na güç veren kaynaktır. şiddetini ölçecek wattmetre hala icat edilebilmiş değildir. bu enerji kaynağı, damadın ya da gelinin varlığı ile beslenir. kötü güçlerin elinde son derece öldürücü bir silaha dönüşebilecek bu enerjinin, bundan daha kötü hangi gücün eline geçebileceği hususunda otoriteler sessizliklerini korumaktadırlar.
devamını gör...
kaynana birim zamanda hareket etmeyen, stabil bir enerjidir. potansiyel enerjisi ise gelin tarafından düzgün bir biçimde ölçülmez ise kinetik'te baş ağrıtacak momentumu bir şekilde yakalar.

enerji vardan yok , yoktan var edilemez kuralı göz önüne alındığında buradan kaynana = mc2 förmülünden anlaşılacağı üzere + efsaneler asla ölmez repliği çarpanı da formüle eklendiğinde enerjinin farklı enerjilere dönüşerek korunduğu görülebilecektir.

ses dalgası bunlardan sadece biridir. vır vır vır başta yer alan türbinler vasıtasıyla mekanik enerjiye, oda "ya hanım yetti gari" repliğine dönüşen diğer bir enerji türüdür. ayrıca ülkemizin diğer bir önemli enerji potansiyeli olan "yaş" , belli bir noktadan sonra ermişlik katsayısı çarpı kaynana oturaklığı ile oranlanmaktadır. buradan yılların birikimi ile bulunduğu yerden, düşey konumda ki geline doğru hareket eden kötüleme eğrisi sahip olduğu enerjiyi yer çekimi potansiyel enerjisine ya da bir diğer adıyla yerin dibine sokma enerjisine dönüşür.

görüldüğü üzere kaynana enerjisi = nükleer enerji

(bkz: nükleere evet) vs (bkz: nükleere hayır)
devamını gör...
#194215
birim zamanda hareket etmeyen degil, birim zamanda miktari hareket etmeyen enerjidir.*

ayrica kaynana=mc2 formulu de cogu zaman vasifsizdir soz konusu kaynana karsisinda. cunku; buradaki mevzu bahis enerji kaynananin kilosu ile dogru orantiliyken. gorulmustur ki, zayif kaynanalar daha beterlerdir. cene kaslari sayesinde yedikleri tum yiyeceklerden gelen enerjiyi harcamaktadirlar.

peki bu durum nasil oluyor yani stabil kalmasi gereken enerji nasil surekli artiyor ya da surekli harcandigi halde nasil oluyor da bitmiyor?

cevabi basit: gerekli enerjiyi gelini somurerek saglamaktadir kara delik misali.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar