kayseri

ayrımlarım ve ayrımcılığın başkenti.
şöyle ki;
şehirde var olan yerli (nam-ı diğer 'yilli') kavramı ve kültüründen dolayı ilçeliler gerçek kayserili sayılmaz bu şehirde.zaten ilçeliler de kayserili sayılmakta fazla ısrarcı davranmazlar.hatta bu gelenek öylesine derinleşmiş ve kökleşmiştir ki ilçeler arasında dahi böyle bir ayrım ve kopukluk vardır.
türkiye'de nasıl ki 'türk'ün türk'ten başka dostu yoktur.' kavramının yerleşmesine sebep olmuş olan bir ayrımcılık varsa; aynen kayserili de kendisinin kayseriliden başka dostu olmadığını sıklıkla dile getirir.ayrımcılıklar ülkesinin ayrımcılıklar şehri kayseriye selam olsun...
devamını gör...
bir ara süper ligdeki iki takımıyla, üçbuçuk büyüklerle yetinmeye çalışan diğer anadolu evlatlarını kıskandıran ilimiz.
devamını gör...
muhteşem bir şehirdir ve aslında insanı ile meshurdur.katıldıgı grupta baş olması gerektigi için genetik olarak memur olmak pek kayseriliye göre degildir, kendi işletmesini kurar onun başı/ sahibi olur en hafifinden.

türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlıgı seçimleri bugüne kadar eşit şartlarda yapılmış olsa idi başa mutlaka bir kayserili gecerdi bugüne kadar, demekki son seçim öyle olmuş. bir kayserili başa geçmişse o ülkede demokrasi var demektir zira, kayserili anadolunun özü oldugu için, millete ragmen olan olaylarda kayserili asla bulunmaz, demirel medine der oraya, kendi mesrebine uymadıgı için öyle söyler ama, bu söz kayserinin gurur tablosunda önemli bir sözdür. millete ragmen iş yapanlar sevmezler anadolu yu ve kayseriyi. rahmetli özal malatyalı idi ama, kayseri lisesi mezunu idi.
devamını gör...
planlama ve şehirleşme olarak türkiye standartlarının üstünde olan şehir.
lakin denizi olmaması hasebi ile pek cazip olmayan kent.
zengini çoktur, alayına pintidir.
milliyetçidir, dışarıya ne kız verir ne para.

her şeye rağmen memleketimdir, severim.
devamını gör...
bir köyde caminin kapısı bile kırıkken, diğer bir köyde caminin avizesine,pimapenine,halısına,air-wickine*,ve hatta air wickler iyi yayılsın diye her air-wick'in önüne bir tane vantilatöre, hiç ihtiyaç yokken 70 milyar harcandığı işin ucunda gösteriş olmadıkça 5 kuruş harcamayan insanların şehri.

ben de kayseriliyim,şehrimi de seviyorum ancak bu gördüğüm birşey. sırf biri 5 milyar verdi o camiye ben vermedim diye 70 milyarı harcadılar eften püften şeye. gerçek adamları bu lafımın dışında tutuyorum tabi.

bir de hanımların kolundaki bilezikler kayseri kültüründe çok önemlidir. bir ömür boyu beyin evin hanımının kollarından kredi çekmesine vesile olur.

boğazına düşkün insanların şehridir,ki yerel yemekleri gerçekten muhteşemdir***,düşkün olmamak elde değildir.

şehrin şu anki gösterişçi kültüründe zamanında almanyaya gitmiş olanlar yani "alamancılar"ın zenginlikleri ya da zengin gözükmeye çalışmaları da önemli rol oynar.
devamını gör...
kayserili hızır sizden de para istemeden bu haberi okuyun.
--- alıntı ---

ÇORUM'da Kayseri'den gelerek kendilerini Hızır ve İlyas Peygamber olarak tanıtıp, cennetten yer ayarladıklarını ileri süren 2 kişi, 5 kişiden 20 bin lira değerinde ziynet eşyası ve nakit para alarak kayıplara karıştı. Çorum polisinin takibi sonucu Hakan Özkan yakalanıp tutuklanırken, diğer zanlı Orhan Çelik kayıplara karıştı.

--- alıntı ---
haberin tamamı:http://www.memleket.com.tr/...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar