kedi beslemek vs köpek beslemek

ne kadar köpeklerin daha akıllı olduğunu düşünsem de, dini açıdan bakınca kedi demek durumunda kaldığım versus.

tabi şimdi ikisini de dışarı besleyebilirsiniz. burada kasıt dışarısı ise köpek yener. ya zaten kedi tüy döküyor. *
devamını gör...
ikisinide besledim. ikisi de ev içinde beslenmeye uygun değildir. ancak köpek hiç değildir. kediyi onu ayırdığınız kuma alıştırdığnız zaman zaten her türlü temizliğini kendisi yapan muhteşem bir hayvandır. yaratılıştan titiz ve temiz. tek sıkıntısı kıl dökmesi. aynı zamanda necis değil yediği yerden yenir içtiği yerden içilir.
ama köpek ciddi pis hayvan. zaten müslüman evinde besleyemez, kişi müslüman olmasa bile köpek evde beslenmelik bir hayvan deil. köpeciklerin ait oldugu yer evin dışı.
devamını gör...
köpek tercihim. hem daha ponçik hem de halden, laftan anlıyor it.
ya bir kere köpek çok akıllı. bir seferinde annemle yürüyüşe çıktık. annem pis(!) diye köpeğimi bahçeye kovaklayarak benim kalbimi parça ponçik etmişti ama benim vefakar yarim pardon köpeğim peşimizi bırakmadı. demirlerden atladı. annemin menzili dışımdan bizi takip etti. eve döndüğümüzde annem yine çöpçü geliyor diye benim ponçiğimi azarlamaya başladığında başına gelenlerden habersizdi. zira köpeğin ağzındaki çöp annemin dinlenirken bir yerde unuttuğu el çantasıydı.

tamam biraz kötü alışkanlıkları olduğunu kabul ediyorum yani mahallelinin ayakkabılarını aşırmasa aslında iyi köpek.
devamını gör...
kedi beslemek eylemi kadın tarafından yapılıyorsa özgüven problemim var, ihmal edildim ve sevgi görmek istiyorum anlamlarına geliyor. kısaca sorunlu bir tipim demek yani. dikkat edin bu tiplerin genelde asamadiklari problemleri olur. bu problemleri de kedi üzerinden nesnellestirirler. bir canlı varlığı bu denli objelestirebilmelerinden ötürü bu tip insanlardan çekinirim.

metrobusteki ilginç kostümlü kıza sorun mesela kesinlikle kedi besliyordur.
devamını gör...
kediler ile olan deneyimimde dışarıda bir kedi vardı ve camdan aşağıya bir sürü yiyecek atmıştım ve sadece sucuğu beğenip yemişti. nankör. köpekler ise gariban. ne olsa yer. yavrularım. köpek beslemenin alacağı versus.
devamını gör...
alt katta babamların oturduğu dairede bir kedimiz var. tamamen bembeyaz bir ankara kedisi. henüz isminde karar kılamadık, herkes farklı bir isim veriyor. hatta annem 3 farklı isim veriyor. benim verdiğim isimlerse “küçük kaplan” ve “abdülvedud”. evet bu ismi verdim çünkü hayvan sevilmeyi çok seviyor. kucağınıza aldığınızda ya da sırtını okşadığınızda gevşiyor, kendinden geçiyor, mest oluyor adeta. o yüzden ben de sevilmeyi çok sevdiği için vedud isminden alınma bu ismi verdim. her neyse... iflah olmaz bir kedi sever olarak söyleyebilirim ki köpekler kedilerden daha sadık ve zekidir ama işte ben kedilerin o umarsız, oyuncu ve biraz da salak tavırlarını seviyorum. köpeklerin sahibine çok bağlı tavırlarındansa kedilerin mamasını aldıktan sonra dönüp giden o umursamaz tavrı bana daha kişilikli geliyor. ayrıca kediler daha içgüdüsel hareket ediyor, önüne o lazeri tuttun mu akılları çıkıyor, deli oluyorlar resmen. bu küçük kaplanların bir huyu daha var, evde sinek, böcek ne varsa avlıyorlar. hatta balkona konan kuşu avlamıştı geçenlerde. ağzının içinde getirdi bıraktı salona. bir baktık güvercin. yakalamış ama ısırmamış, öldürmemiş. bilmiyor çünkü fıtratı icabı yakalamış galiba ama neredeyse bebekliğinden beri bizde ve o kadar evcil ki mama dışında hiç bir şey yemiyor, et de dahil. bir defa evden kaçtı bu, kapıdaki arabanın altında bulduk, 2 tane kedi etrafını sarmış. bulduğumuzda korku içindeydi, o kadar ev hayatına alışmış. yani bunu sokağa bıraksak 3 gün yaşamaz. neyse ki kardeşlerim iyi bakıyor buna. e mesuliyetin var o hayvanı aldıysan besleyeceksin, sorumlu sensin. o da bir can sonuçta, yoksa ahirette bunun da hesabı sorulur. neyse nereye gelecektim unuttum. galiba bir yere gelmeyecektim. kedileri sevin filan mı diyecektim ne? çok estetik bir vücut yapıları var bunların, zıplamak ve esnemek için yaratılmış gibiler. kucağınıza alın, sevin, besleyin onları. yazın bir kap su bırakın sokak hayvanları için. ciğeri olan her canlıya su vermek sevaptır. kediler dahil.
devamını gör...
hiç köpek beslemedim. apartmanda oturuyorum. apartmanda köpek beslemek bence uygun değil. bir gün bu evi satıp bahçeli bir eve geçersem belki o zaman köpek almayı düşünüyorum. ya da mevzuat ne der bilmiyorum ama mevzuata uygunsa kreş açarsam çocuklara hayvan sevgisi için oynasınlar diye kedi boyunda köpekler var onlardan alabilirim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar