kefen parası

yaşlılar arası kefen borsasında yatırım amaçlı kullanılır. o sene 103 yaşındaki übeyit dede ölmemişse kefen fiyatları dip yapar ve yatırım için en uygun dönem bu dönemdir.
devamını gör...
- trafikte çok hızlı seyrediyorsunuz; hız sınırını iki kez aştınız, bak ahanda radar...
- hııı....
- hııı'sı, bir çorba parası vereceksin; veya cezayı yiyeceksin!
- tamam tamam, al; kefen paran olsun!
devamını gör...
parasız ölen bedava gömülse ihtiyaç kalmaz. kimsesizler mezarlığına gömülmek de var. kimsesi olmayanın mezarının yeri belli olsa ne olur derseniz bilemem insan psikolojisi işte.
devamını gör...
hindistan'da bunun muadili odun parasıdır zira odunla yakılmak hindistan'da pahalıdır ve ölmeden önce para biriktirmen gerekir bunun için, paran yoksa fırında yanacaksın canısı. trt belgesel'de anlatılıyor, çogzel.
devamını gör...
istanbul için söylüyorum.
belediye ücretsiz olarak bu işlemi yapıyor, yıkıyor, kefenliyor ve de defediyor. sadece mezar yeri parası olarak cüz'i bir miktar para alıyor.
seçimden sonra ne olur bilemem...
devamını gör...
artık öyle şeyler kalmadı ama şu hassasiyet olduğunu da düşünüyorum. vefat eden kişinin borcu harcı varsa kapatılmalıdır ya, bakmakla yükümlü olduğu kişileri dahi geride bırakırken onların kimseye muhtaç olmaması için bir vasiyeti olmalı ya. vasiyet yazmak sünnettir. vasiyetinizi yazın, gerekli durumlarda güncelleyerek.. her zaman ölümü düşünerek, ona hazırlık yapmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar