kefir

birçok faydası (hazımsızlık, kabızlık, ishal, idrar yolu iltihabı, böbrek taşı, bağışıklık sistemi) bulunan , hatta depresyona dahi iyi geldiği iddia edilen, tadının genellikle(çileklisi hariç) pek hoş olmadığı, ilk içicilere "ayran gibi ya" dedirten içecek
devamını gör...
ılık sütün kefir mayası ile mayalanması neticesinde elde edilen ayrana yakın bir tadı bulunan içecek. içeriğinde bulunan alkolün, birçok meyvede ve kabul edilebilir birçok yiyecekte bulunan cinsten olması, islamın yasakladığı "sarhoş edici şeyler" hükmünde olmaması nedeniyle gönül rahatlığıyla içilebilen doğal enerji kaynağı.
devamını gör...
--- alıntı ---
Süt kefir mayası ile yoğurt. gibi kestirilir.

Elde olunan koyu madde çok faydalıdır.

Kefir çok içilen ülkelerde ortalama ömür çok yüksektir.

Zira kefir vücudu bedenen ve ruhen güçlendirerek çeşitli hastalıklara tutulmayı önler tutulmuş olan hastalıklardan kurtulmaya yardım eder.

B vitaminleri ve proteinleri ile başta sinir sistemi olmak üzere, hazım yollarına vesair organlarımıza çok yarar sağlar.
--- alıntı ---
devamını gör...
pek lezzetli olmasa da gayet sağlıklı olduğu için tüketilmesi tavsiye edilen içecek.sindirim sistemine faydası çoktur.bir dönem gastritten muzdarip idim.o zamanlar neler tavsiye edilmedi ki?kudret narı ezmesi*,kekik yağı vs. içlerinde bir tek kefirin faydasını gördüm.

türkiye'de eker,almanya'da da müller kefiri paketleyip,marketlerin raflarına koymuşlardır.helal olsun.
devamını gör...
oluşumu esnasında alkollü fermantasyon yani fıkıhçıların diliyle tahammür(şaraplaşma) olduğundan haram olduğu söylenen içecek.sarhoş olmak için en az 1 fıçı falan içmek gerek ama sonuçta portakaldaki patatesteki gibi doğal bir alkol yok içinde, bir kimyasal işlem sonucunda oluşan alkol var.
devamını gör...
mayalamakta kullanilan mantarlarina canli gozuyle bakinca igrenc gelen yogurt benzeri ama cok daha faydali urun. o nedenle bu mantarciklara sut kesigi muamelesi yapip mumkun oldugunca da gozden uzak tutmakta fayda var.
devamını gör...
vapurda bir adamın bağıra bağıra telefonla konuşurken, karşı taraftaki şahsa:

-yaa cocuk hasta oldu, doktor kefir içsin dedi ama, marketten alınca ekşi çıkıyor, son kullanma tarihine de baktık yine de ekşi, sizin köyden sen getirsene be, demesine şahit olduğum ve bakakaldığım da adı geçen içecek.
devamını gör...
ülkerin yaptığı en güzelidir.ekerin kıvamı çok fazladır.tadı da ülker kadar iyi değildir.bir de pahalı olmasa.sırf fiyatından dolayı soğuduğum güzel içecek.
devamını gör...
altınkılıç kefir en lezzetlisi ve sürekli içilmek istenenidir. kefirix olarak da meyveli çeşitleri vardır. light kefir'i de mevcuttur. ülkerin turunçgilli kefiri, kefiri sevdirecek yerde seve insanları soğutur. ilk defa kefir içeceklerin altınkılıç kefir içmesi daha iyi olacaktır. içen insanların aşırı bir sevgiyle bağlandıkları leziz içecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar