kelebekler

tolga karaçelik'in 30 mart'ta vizyona giren filmi. yönetmenin ilk uzun metrajlı çalışması 'gişe memuru' bir ilk film olarak gayet başarılıydı. ikinci filmi olan 'sarmaşık' ortalamanın bayağı bi' üzerindeydi, beş kere filan izledim galiba. şarmaşık'ta yönetmen tarafından absürdist bir üslubun benimseneceğine dair izlenim oluşmuştu zaten, 'kelebekler' filmi tam olarak absürd bir çalışma olarak ilgiyi ve izlenmeyi hak ediyor. izleyeyim yazarım, siz de izleyin yazın bence.
devamını gör...
--! spoiler !--
film hakkında konuşurken, imam figürü, astronot abi, kız kardeş figürleri üzerine çokça konuşulur muhtemelen lakin bence filmin en güzel hali türk sinemasında baba-çocuk ilişkisine dair tüm klişelerle naif bir şekilde dalga geçmesi. film her ne kadar bunu yapmayı başarsa da toplum olarak baba-çocuk ilişkisine dair yaşadığımız travmanın daha çok film kaldıracağını gösteriyor.
--! spoiler !--

filmin soundtarck'i de çıkmış buyrun
devamını gör...
7,5/10 lik tolga karaçelik filmi.. bir recep ivedik kadar değer görmemiş olsa da sağlam bir çıkmış ortaya. meyhane sahnesinin biraz abartı ötesi olduğunu görmezden gelirsek gayet eğlenceli ve kaliteli yapım. bir pazar günü oturup izleyiniz.. "ağzına otururum senin" diye de yaratıcı bir küfür içerir..

--! spoiler !--

bana 500 lira borcunuz var

--! spoiler !--
devamını gör...
akıcı bir film ama yer yer de bayıyor.kimi yerleri gereksiz olmuş.izlenmese çok da bir kayıp olmaz.oyunculuklar başarılı ama senaryo için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
devamını gör...
kelebeklerin ömrünün 1 gün olduğunu düşünenlerden misiniz? bu bilgi doğru bilinen yanlışlar listesinde ilk sıralarda. dünya üzerinde bugüne kadar ömrü 1 gün olan tek bir kelebek türü bile tespit edilememiştir. kelebeklerin ömrü, türüne ve büyüklüğüne bağlı olmak üzere 1 hafta ile 1 yıl arasında değişebilir. üstelik bu ömür doğada yaşayan kelebekler için geçerlidir. koruma altına alınan kelebek türleri, hava şartlarından ve diğer vahşi doğa şartlarından korundukları için, neredeyse istisnasız olarak doğadakilerden 8-10 kat daha uzun yaşarlar.
devamını gör...
ana-baba kaynaklı aile problemlerine çok güzel sokup sokuşturan, nadiren kahkahalı güldüren, çokça gülümsetip, ağlatmasa da düşündüren, empati yaptıran, bi şeyler bulduran bir film. oyunculuk olarak en iyi performansı tolga tekin göstermiş. bartu'yla tuğçe altun da iyiler ama arada çıkıyor gibi oluyorlar. yine de favori sahnem suzi'nin sarhoş bi şekilde pansiyona geldiği sahne oldu.**

şu imamın mahreci okuması biraz düzgün yapılsa çok güzel bi şeye değinilmiş orda da. internetten uzay hakkında evrim hakkında bi şeyler okuyup kafası karışan bu yüzden de ibadetlere önderlik edemeyen bi imam. iyi bi dikkat çekme.

bir kere izlemelik güzel bi film. ayrıca netflix'te bulunabiliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar