aksini iddia etmek ahmaklıktır,cahilliktir. imam eş-şafi (rahimeullah) ; cahillik mazeret olsaydı ilimli olmaktan daha hayırlı olurdu der!

açık ve net bir şekilde söylüyorum bugün türk halkının yüzde 80 i kelime i şehadetin manasını bilmiyor cehaletleri sebebiyle de küfre düşüyor.

la ilahe illallah derken Allah'dan başka Allah yoktur dediklerini düşünüyorlar ancak Allah ile ilah arasında bariz farklar vardır ilah terbiye edici demektir,mutlak kural kanun koyucu demektir.

bugün Allah'ın dışında kanun koyanlara da ilah (rab) denilir ona tabii olanda o'na ibadet etmiş olur.

mesela ben demokratım diyen bir kişi dinini demokrasi rabbini de mecliste Allaha aykırı kanun koyanları seçmiş olur.
devamını gör...
islamı bilmeyenlerin içine düştüğü durum.

zerre kadar ilminiz veya bilginiz yok ama dilediğiniz gibi yorum yapmak serbest ki yorum bile yapamıyorsunuz acziyetiniz rezil ediyor sizi vesselam.

aksini iddia ediyorsan yazarsın eldeki delillerini gösterirsin yok ama elde delilin yoksa ahkam kesmeye kalkmazsın!
devamını gör...
evet çok doğru bir ifadedir. mesela kelime-i şehadetin anlamı şudur: ben şahitlik ederim, görüyorum, müşahade ediyorum, Allah'ı görerek diyorum ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine Allah rasulünü görerek, şahidi olarak, müşahade ederek diyorum ki o Allah'ın elçisidir.

hadi bakalım kaçınız Allah'ı görüyor, kaçınız rasulullah'ı görüyor?

e o zaman alayınız yalan söylüyor. kelime-i şehadetin gereğini yerine getirmiyor. yani??

(bkz: taklidi iman)
devamını gör...
aksini iddia etmek ahmaklıktır,cahilliktir.

imam eş-şafi (rahimeullah) ; cahillik mazeret olsaydı ilimli olmaktan daha hayırlı olurdu der!

açık ve net bir şekilde söylüyorum bugün türk halkının yüzde 80 i kelime i şehadetin manasını bilmiyor cehaletleri sebebiyle de küfre düşüyor.

la ilahe illallah derken Allah'dan başka Allah yoktur dediklerini düşünüyorlar ancak Allah ile ilah arasında bariz farklar vardır ilah terbiye edici demektir,mutlak kural,kanun koyucu demektir.

bugün Allah'ın dışında kanun koyanlara da ilah (rab) denilir ona tabii olanda ona ibadet etmiş olur.

mesela ben demokratım diyen bir kişi dinini demokrasi rabbini de mecliste Allaha aykırı kanun koyanları seçmiş olur ve elbette küfre düşüp kafir olur.

bu yüzden kelime i şehadeti bilmek her insanın üzerine farzdır.

(bkz: kelime i şehadeti idrak etmek)
devamını gör...
müslümanlığa girişteki eşik gibi olan bir gerçektir. adam daha besmele çekmeyi yeni öğrenmiştir. zamanla hepsi olur gider. daha ilk günden korkutmamak gerekir. şöyle bir hikaye de konunun önemini kavramak açısından oldukça gereklidir. köyün birinde hiç namaz kılmayan caminin yolunu bilmeyenler yaşarmış.köyün imamı ne yapsam da cemaati camiye getirsem diyerek düşünmüş aklına bir fikir gelmiş. demiş ki hey cemaat (köyün minaresinden anons ediyor) ayakkabınızı çıkarmadan camiye girebilirsiniz. ertesi gün camii dolmuş taşmış. gün gelmiş imamın tayini çıkmış, yerine gelen imam bir bakmış olmuyor ne bu ya kardeşim demiş ayakkabıyla camiye mi girilir. size bunu kim öğretti. demişler eski imam. açmış telefonu eski imama, hocaefendi sen ne yaptın yaaa. cemaat camiye ayakkabıyla geliyor. o da demiş ki, iyi güzel de az dur hele, bu köylü caminin yolunu bilmezdi, ben ayakkabıyla camiye getirdim, sen de ayakkabılarını çıkartıver.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar