kem göz

yerlere kadar uzanan bembeyaz, fırfırlı elbisesinin içinde gülümsüyordu genç kız. güvercinlere yem satan, çenesi kıllı yaşŸlı kadının yanından geçti. yaşŸlı kadın "kuğŸu gibi olmuşŸsun evladım," dedi. genç kız garip bir ürperti hissetti ama gene de teşŸekkür etti.
güvercinlerin toplandığŸı meydanın basamaklarını yosun tutmuşŸtu. sonuncu basamağŸa vardığŸında ayağŸı kaydı, bir çamur gölüne yüzüstü kapaklandı. etraftan koşŸup kaldırdılar, patlamışŸ dudağŸındaki kanı sildiler; ama bembeyaz, fırfırlı elbisesini temizleyemediler.
"o kadın yaptı bunu," diye haykırdı genç kız. çenesi kıllı yaşŸlı kadın tam arkasında duruyordu. "saçma," dedi fısıltıyla. "herkes bilir ki, beyaz çabuk kirlenir." sonra da elinde tuttuğŸu tasın içindeki bütün yemleri genç kızın üstüne boşŸalttı.
güvercinler kara, kapkara bir bulut halinde yemlere üşŸüşŸtü.

(bkz: nazar sözlüğŸü)
devamını gör...
varlığından artık şüphe etmediğim hatta arkadaş çevremdeki kem gözlünün kim olduğunu bile çözdüğüm göz şekli.

ulan gitti mis gibi telefonum. Allah daha güzelini sana nasip etsin diye o kadar dua etmiştim oysaki. ne demek "nasıl bir para kazanıyorsun da bunları alabiliyorsun" ne demek.

(bkz: dünya sözlük ün en sinirli yazarı)
evet, an itibarı ile benim.
devamını gör...
kişiyi çatlatır. önceden foto gizleyen, yeni bir şey alınca rivrivden kaçanlar kibirliymiş gelirdi. meğer akıllıymış. ne gereği var. iyi nefis var kötü nefis.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar