kemalist

atatürk'ün hiç hatası ve günahı olmayan, yanılmaz bir şahsiyet olduğuna iman ederler ve dolayısıyla ona ilahi sıfatlar atfederek ilah (hâşâ) mertebesine yükseltirler. kendilerini de onun yolunda gördükleri için kayıtsız şartsız her hususta haklı olduklarına, asla yanılmadıklarına, her şeyin en doğrusunu bildiklerine inandırmışlardır. kemalizmi ve kemalistleri eleştirdiniz mi atatürk'e hakaret etmiş sayılırsınız ve karşılığını ezberlenmiş safsatalarla, küfür ve hakaretlerle geri alırsınız. şükür ki bunların yarattığı korku ve terör ortamı giderek aşınmakta. asabiyetleri altındaki zeminin günbegün çekilmesindendir.
devamını gör...
bazılrınınasla kavrayamayacagı ideolojileri olan insanlardır. tarikat seyhlerinin ayagını yıkayıp suyunu içenlerle asla aynı cümle içinde gecmeyi haketmeyenlerdir. koyunluğu reddetmiş olanlardır, din ile düşünceyi birbirine karıştırmayacak kadar aklı hür vicdanı hür insanlardır. at gözlüğü takıp ya müslamansın ya kemalist demezler. haklarında atıp tutanların hayatlarında kaç kemalist tanıdıkları merak konusudur.
devamını gör...
müslümanları fethullah gülen'in veya bilmemne tarikat şeyhinin ayağını yıkamakla itham edenleri; ancak general apoleti yalamakta beis görmeyenleri vardır.
en hakiki mürşit ilimdir diyerek hür fikirli olduklarını düşünürler ama bu hür fikirlilik kemalizmin çizdiği kırmızı çizgilerle tahdit edilmiştir. hür fikir kemalizme cephe aldığında onu da tukaka ilan ederler.
devamını gör...
bende bi kemalistim ve iyiki oyle bi insanın izinden yürüyorum dediğim görüşümdür ve biz atatürk e bazılarının feto ya ilah olarak taptıkları gibi değil atatürkü benimsediğimiz için inanırız kendi ulusu ve ulusunun bayrağı altında yaşamış her insana ırka saygısı oldugu ıcın severiz dine saygısı oldugu karsı cıkmadıgı hatta bilakis desteklediği için inanır ve peşindne gideriz ve böle çıkıp onu kötüleyen üç beş çapulcu yüzündende bu yolumuzdan vaz gecmeyız.

hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir ve bu senin dediğin gibi bizim hür fikrimizi değil yeni ufuklar acmak için bilimi temel aldığımızın göstergesidir.

hür fikre gelecek olursakta şu şöyle biline biz sizin baskıyla kalıplaşmış düşüncelerinize ınanmayıp o hayattaki mürşit ilimdir fendir dedıgımız sozle gerçek var olan yeni çağdaş düşüncelerimizi elde ederiz ve düşüncelerimizi sizin gibi yobazca deil gördüğünüz üzere hür bir sekılde ıstedıgımız gıbı soyler ve savunuruz. ayrıca sızın ataturku yok saydıgınız gıbı bız peygamberleri kuranı yaada ona ınannanları yok saymayıs buda bızım laıklık anlayısımızadan ve hür bakışımızdandır bize dikte ettirildiğinden deil

umarım bu yazdıklarımdan birşeyler çıkarırsınız

kemalıstlik ve kemalizim çagdaslık ve ılerı gorusluluktur
devamını gör...
atatürk olmasaydı o. çocuğu olurduk der. annesine mi güvenmez, yoksa bu milletin içindeki bağımsızlık ateşinden mi bihaberdir hala anlaşılamadı. bilim insanları kendisi üzerinde hala çalışıyor.
devamını gör...
ideolojileri gereği midir nedir; dini bir türlü kabullenemeyen, dindar insanlardan korkudan! dolayı ölesiye nefret eden, atatürk'ü işine geldiği kullanıp, medya malzemesi yapan, hatta; daha da vahimi bunu gerekli zamanlarda toplumu tehdit etmek için kullanan, ilerledikleri yoldan başka doğru yol görmeyen insanlardır.
devamını gör...
keşke olmasaydı da aptal düşüncelerinizin içinde boğulsaydınız. şeriat de gelseydi hatta. millet kaç sene önce aya çıkarken tek işiniz saçı görünenleri kırbaçlamak olurdu belki de, kimbilir...
devamını gör...
diğer adları hindistanlı olan insanlardır nitekim hindistanda putperestlik hüküm sürmektedir fakat benzeşmeler bununla da kalmamaktadır. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar