kenan sofuoğlu’nun emirerlerim paylaşımı

#siyaset  #özgürler 

ak parti vekili kenan sofuoğlu’nun tepki çeken paylaşımı. ben daha çok o pozun öznesi olanlar adına üzüldüm. insana kulluk etmeyi ne severmişsiniz lan?!

devamını gör...
adice bir paylaşımdır, liyakat yerine sadakatin önemsenmesinin sonucudur. sözkonusu zihniyetin ve zihniyet sahiplerinin çürümüşlük seviyesini gözler önüne serer. gerçi emir eri gibi sanki namazdaymışçasına el bağlayan tiplerin de bu zihniyetin ürettiği profiller olduğunu unutmamak lazım, gayet de yüzleri gülüyor yeni türkiye teşkilatçılarının.

edit: bir de tepkiler üzerine silmiş fotoğrafı, izah edecek tıyniyet bile yok herifte. arkasında bile duramıyor yediği haltın...
devamını gör...
türkiye büyük millet meclisi'nde in yapılan paylaşımdır. o masanın üzerindekiler en az 20-30 bin tutuyor. üstelik en pahalı çikolatalardan aldırmış. ülkenin parası çok güzel yerlere gidiyor.
devamını gör...
şu paylaşımı avrupa ülkelerinde bir milletvekili yapsaydı, ihraç edilmesi 1 saat sürerdi. yarın yine aventadoru ile meclise gelip semirecek bu. tanım. rezillik,rüsvalık.
devamını gör...
ince çoraplarıyla içimde entrikalı soruların dolaşmasına sebep olan ve fincana bakılırsa önünde uzun bir yol da gözükmeyen, kenan sofuoğlu paylaşımıdır. masa üstündeki kartvizitin arkasında ne yazdığına dair açıklamalarım da daha sonra gelecek. sonuç mu? bla bla bla, başka ne diyeyim? *
devamını gör...
açıkçası iğrenç bir paylaşım olduğu muhakkak, bunda problem yok. lakin ben sonuçlardan daha çok, o sonuca giden süreçle ilgilenmekten yanayım her konuda. yani hangi konu olursa olsun, yaşanan bir problem gökten zembille inmez ve bir anda olmaz. o problemi doğuran bir süreç vardır. o süreci incelemek ve gerekli dersleri çıkarmak, o problemin çözümüne ve tekrarlanmamasına sebep olur.

bu fotoğraftaki rezillik de aslında bir sonuç. zira, bu şımarıklığı (biliyorum hafif bir tabir ama başımı derde sokmak istemem başka şeyler kifade edip) yapabilecek cesareti nereden buluyor bunu incelemek lazım. bu cesareti de ona elbette ki halk veriyor. yaptıkları her şeye göz yuman, düşünmeyi, sorgulamayı, eleştirmeyi bilmeyen halk. dolayısıyla bu herifin yaptığı bu hareket bir sonuç. bu sonuca neden olan süreç de işte bahsettiğim gibi, buna izin veren ve olduğu zaman da göz yumup hesap sormayan halk.

uzun lafın kısası, herkes hak ettiği gibi yönetilir. öyle başa, böyle tarak.
devamını gör...
iki şey var benim dikkatimi çeken.

birincisi böyle bir paylaşım hangi kafayla yapılabilir. yani sen milletvekili olmuşsun hiç danışmanının filan yok mu onu da geç kafan hiç çalışmaz mı. böyle bir paylaşım ile insanları aşağıladın düşünülür, böyle bir paylaşımı görenlere senin o elamanlarla arandaki neşeli muhabbet yansımaz. yani bunları nasıl hesap edemez bu tip paylaşımlar yapanlar anlamıyorum.

ikincisi bazı insanları sadece işlerini yapmalı. sen motor sürmekte ustaysan bunu devam ettir ve daha fazlasını ortaya koymaya çalışma. çünkü buna dair o kadar çok örnek var ki. mesela geçen dönemden uğur ışılak var böyle. adam şarkıları ile seviliyordu. milletvekili oldu ve rezil olup gitti. kenan sofuoğlu gibi aynı şekilde çok tepki alan bir paylaşım yaptı ve arkasından mecliste horul horul uyudu. ne karizma kaldı, ne de ismi. şimdi unutuldu gitti. tabi bir de işinde başarılı olan, sivrilen adamları abartma huyumuz var bizim. sonra onları farklı bir açıdan görünce adamın sadece işiyle var olabildiğini kabullenmeyip direk her yönüyle çöp kabu ediyoruz.

son olarak da üç tane fazla oy toplayacağım diye işinden başka bir şeyi elinde olmayan ve liyakatla zerre alaksı olmayan sadece vitrinlik adayları önümüze koyan reis'imiz var tabi.
devamını gör...
seçilmiş kişidir ne yapsa yeridir. yoksa siz milletimizin seçtiği seçilmişleri mi eleştiriyorsunuz. milli iradeye karşı mı geliyorsunuz? fetöcü müsünüz? ssk yı batıran kılışdarcı mısınız?
milletimizin seçtiği seçilmişlerden olan yerli ve milli bir kişiyi eleştirmek kimsenin haddine değildir. yoksa adamın ensesini patlatırlar.
savcıları göreve davet ederler.
yaşasın yeni türkiye. yaşasın efendilerimiz.
devamını gör...
şu hayattan göçüp gittiğimde vicdanım sanırım tek bu mevzudan rahat olacak. ne böyle adamlara biat ettim, ne emireri oldum, ne o makama gelmelerinde katkım oldu, ne de savundum.

karşısındakiler de halinden memnun, şaka dahi olsa, abi bizi küçük düşürüyorsun böyle bir şeyi paylaşma diyememişler ve o emirerlerinin yerinde olmak isteyen milyonlarca insan var bu ülkede, asıl yazık kısım bu, onursuz yaşamaktan kimse gocunmuyor.
devamını gör...
küstahça paylaşımdır.

bu mobiletçi parçası kendini sanırım ağa / paşa sanmaya başlamış. bir de "emir erlerim" diyor!

ulan gören de bir yeri fethetti falan sanır bunu. zira öyle kasıla kasıla oturmuş ve akabinde de uzatmış ayaklarını.

neyse siz bunlara oy vermeye devam edin. devam edin ki bunlar tepenize iyice çıkıp palazlansınlar.
devamını gör...
kendisini severim, dobradır, anadolu çocuğudur, başarılıdır, hayırseverdir.

ama şu hareketi yakıştıramadım, dilerim çıkar özür diler.

sonuçta hergün onlarca hata yapıyoruz bazan insanın basireti bağlanıyor bu da kendisinin benim gördüğüm ilk eşekliğidir zaten.

emirerlerim kısmını zaten direk şaka olarak aldım, yazılıp çizildiği gibi abartılacak bir durum olarak görmüyorum benim derdim ayaklarını masaya atıp foto paylaşması o masa benim malım o masaya saygısızlık edemezsin, etmemelisin.
devamını gör...
din, Allah diye ülkeyi yönetenlerin sahip oldukları anlayışı gösteren bir resimdir. suç bu resimi paylaşan da değildir. bu resimi paylaşanları o makamlara getirip, bunca rezalete rağmen bu insanları inatla bu makamlarda atmayıp, inatla bu makamlarda tutan halkımızdadır. bunuda üzülerek söylüyorum!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar