kendi saçını kesmek

bir insanın kendi ipini kesmesi neyse bu eylemde budur. taç linens perdeleri gibi ön tarafta besleme saçlar ve diğer yanda akdeniz makileri gibi orantısız duruşlar. paradan tasarruf için başka yerden başlamak lazım. sonuçta görünüş sizin yargılamalarınızı belirliyor.
devamını gör...
küçük kız çocuklarında görülen rahatsızlık ya da sendrom denebilir. 3-7 yaş arası eline makas geçmeye görsün, saça şekil verme amacıyla * ön kısımdan kırparak elde edilen iğrenç görüntünün bizzat mimarı olup pişmanlıkla uzamasını beklerler.
devamını gör...
zor bi iş ama gayet eğlenceli. hele ki berberiniz benimki gibi uyduruk kıytırık bi berberse yapilabilir.
aldim makası elime bi sağdan bi soldan katur kutur kestim.
daha iyi oldu ama eskisinden *
yok canııım.. ne ygs stresi.
devamını gör...
ancak ve ancak deneme yanılma yolu ile üzerinde usta olunabilecek yöntem. hiçbir berber saçınızı keserken sizin kafanızdaki modele uymaz. kırk yılın başı bunu başaran birini bulsanız bile şansınıza ya dükkanı kapatır ya da şehir değiştirmeye karar verir. yani bir şekilde saçınızı güzel kesen bir berber bulmayı başarsanız da bir müddet sonra çeşitli sebeplerden yollarınız ayrı düşer. birkaç aylığına gittiğiniz bir yerde berber olmaz vb durumlar... haliyle siz de saçınızı kendiniz kesmeye karar verirsiniz.

işe başlamak için öncelikle on iki milimetre ve dokuz milimetre uçlara sahip bir makineye ihtiyacınız var. dokuz milimetre üç numara dediğimiz kesime denk geliyor ki aksi bir durumda saçınızın her tarafını vuracağınız numara bu. üç numara saçı daha önce denediniz ve kendinize yakıştırdınız ise işe girmeye daha az tereddütlü oluyorsunuz tabi. yok denemediyseniz yahut deneyip bir şeye benzemediyseniz bu işe girmemekte haklısınız. neyse, makine haricinde bir adet ince uçlu makas, bir adet ince uçlu tarak ve saçımızın arkasına bakabileceğimiz orta boy bir ayna gerekiyor.

en basit kesim saçın yan taraflarını üç numaraya vurup, üstleri ise ara makasla kısaltmak. bu yöntemi uygulamak içinse azar azar kesip, aynada kontrol etmek, makinenin yarattığı izleri ve kalan eşitsizlikleri makasla düzeltmek gerekiyor. yazın berberin olmadığı bir yaylada birkaç ay kaldığım için şahsen deneme fırsatım oldu. şimdi kendim kesmesem bile mecbur kalsam korkmadan girişirim. hülasa model takıntınız yoksa, başlarda yapacağınız ufak tefek hatalara kafayı çok takmamayı öğrenmeye istekliyseniz, kendi saçınızı kesmek gibi önemli öz bakım becerilerinden birini gerçekleştirebilirsiniz.
devamını gör...
kakül kullananların edinilmesi gereken bir alışkanlık zira saç bu daş yavrusu olmadığından sürekli uzamakta ve ideal uzunluğunu kaybetmekte bu durumda da iş başa düşüyor.

öte yandan internette de bir çok saç kesim videosu olduğundan artık saç kesmek daha kolay saçınızı en tepeden toplayıp kestiğinizde katlı ve üst katları daha kısa olur saç bağınızı aşağı indirdikçe katlar arası fark azalır vesaire. saçı örüp kesme, tek tarafa toplayıp kesme de yine asimetrik kesim için kullanılan yöntemlerden.
devamını gör...
mecbur degilseniz yapılacak son derece salakca bir hareket olacaktır. berber diye isletme var para karşılığı size bu hizmeti veren. ılk makine darbesinden sonra ortaya cikan gorunumden ne kadar salakca bir girişimde bulunduğunuzu anlarsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar