yeni tekerleme değil.

bazen sağda solda görüyorum 1 yaşında yeni yeni yürüyebilen çocuğu 5-8 yaş arasında başka çocuk sırf büyüklerine gösteriş yapmak için çocuğu kepaze ede ede kendi de kepaze olarak kolundan bacağından sündürerek kucağına almaya çalışıyor. küçük çocuk yürümek ister diğer çocuğun kendisine ne yapmaya çalıştığını anlayamaz hatta ağlar ama kucağa almak isteyen velet anlamaz bir türlü aptalca etrafa sırıtarak kucağına almaya çalışır. nefret ediyorum böyle veletlerden. yalatacaksın şepeşilleyi...
devamını gör...
erkek kardeşimdir. o yaşlardayken kız kardeşim de öyleydi. finocuklar sevgi dolu Allah esirgesin. bebek, küçük çocuk görünce dayanamıyorlar, yüzlerindeki ifade bile değişiyor. ben mi? ben küçükken kız kardeşime kızardım, elalemin bebeğini seveceğine erkek kardeşimizi sev diye. şimdi pek uyarmaya gerek görmüyorum. bütüncül düşünmeye yatkınım sanırım, kendi alanımı savunmayı tercih ediyorum karşıdakine zarar vermeden. aslında büyüdükçe bebekleri sevmeye başladım, özellikle 2 3 aylık olanları falan. ama ben sevgimi sarılarak, şap şup öperek gösteriyorum ve bir doktor adayı olarak biliyorum ki insanın ağzında bin türlü bakteri var. küçük bebişlere kıyamıyorum ve bulaştırmamak için öpmüyorum onları. siz bebişin yanağını değil elini öpersiniz ama o bebiş elini ağzına götürür. yapmayın. buna çözüm olarak karnını öpmeyi buldum, sırtını da öpebilirsiniz bu da bir çözüm ama bence karnını öpüp gıdıklanmasını görmek daha tatlı.

p.s. küçükken kardeşiyle beraber uyuduğu zaman kardeşi rahatsız olmasın diye verdiği karbondioksitli nefesi bile kardeşine gitmesin diye çabalayan bir abla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar