kendinden yaşça büyük kadınla evlilik

memlekette daha zor yapılacak bir hareket bilmiyorum.
alevi- sünni, türk- kürt evlilikleri yaygınlaştı.
ama bu mesele alil kalmış bir uzuv gibi, birisi kestirip atmış zamanında.
kesilen kol çıkmıyor.
bir sünnet ise bu kadar mı yaşantıda kadük kalır ?
kalıyor işte.
zorlamayın, olmaz.
devamını gör...
tabi bu işler nasip kısmet işi, ama ciddiyetle düşünülmeli. şöyle çok değil ama 3-5 yaşa kadar büyük biriyle neden olmasın yani?

ama abartmamak lazım:
-nalan, bu bizim şarkımız olsun mu?
-olsun necati, senin sünnet düğününde de çalıyordu buuuu!
-nalan, bak bu konuları açmayacaktık....
-ama ne çok ağlamıştın, en son ben 10 lira harçlık verince inmiştin hatırlıyo musun?
-...
devamını gör...
niyeyse toplumun aksine bunu yapan erkeği şanslı kadını şanssız taraf olarak algılıyorum. küçükken tam tersini düşünürdüm, yengemin dayımdan büyük olduğunu öğrenmek bir şok olmuştu benim için. oysa alt tarafı bir ya da iki yaş fark var arada. hadi çocukluğu hatta toptan evliliği geçtim; lisedeyken aralarında yaş bile değil, 6 ay fark olan bir çifti garipsemiştim. yaa sözlük, nereden nereye işte.
devamını gör...
dervşin entrydekini ben söyleyecektim.
zenginliğe değil ama... bolluğa delalettir derler. mal olur para olur huzur olur bilinmez...

bir de sünnettir. ne güzel sünnettir hemde.

bi de arada bi hatun kişi eğlence olsun diye tatlı tatlı kızdırmak için geyiğini yaparsa dadından yinmez diye düşünüyorum ben.


edit:
ama .. işte aması var.
taassup sahibi aileler hatta ilim etmiş kişiler bile bu konuda takılıp kalabiliyor. takıntı haline getirebiliyor... neymiş efendim yaş mevzuu problem miş? Allah Allah.. kim demiş problem diye ? Allah katında problem olmadıktan sonra.

diyorsun ama anlatamıyorsun. üstelik sünnettir diyorsun cıx. neden? işte neden'i sormak değil mesele. hz. ömer gibi olabilmek orada başlıyor. vakkaf özelliğine sahip olmak. birisi doğruyu hak olanı ifade ettiğinde durabilmek, frenleyebilmek ya da tam tersi harekete geçebilmek.
hz. ömer gibi "birine tam da saldırmak için ayağa kalkıp" saldıracağı esnada yanındaki dostu "cahillerden yüz çevir" ayetini hatırlatınca anında durmak. hatta sinirine yenik düşmeyip bir de sevinmek böylesi bir uyarıcı / dost sahibi olmaya...
ama yok. günümüzde hakkın uyarıcıları bile nefsin duvarını aşamıyorlar... taassup çemberi kırılamıyor. koskoca bir sünnet günümüzde çok cahilane bir bakışla nitelendiriliyor. yok sayılıyor üstelik hatta abesmiş gibi bir gözle bakılıyor.

bunun sebepleri asla uhrevi değil tamamen dünyevi... uhrevi bi sebep zaten gösterilemez bu mevzu sünnet iken.

evet sözlük yaram var. yok yok kedi değilim.. hakkaten yaram var.
devamını gör...
evlilikte denklik.

gün gördüm
günler gördüm,
kimi tanıdık tanımadık
bir sürü erkek kendinden küçük kadınla
yani
kadın kendinden büyük erkekle evlenmiştir.
tersi olunca da anlayışla karşılanmalıdır
denebilir.
devamını gör...
günümüzde evlilik yaşının artmasıyla daha da bir "problem" haline gelen mevzu. zira 30 yaşında evlenebilecek duruma gelmiş bi abi kendinden 3-5 yaş büyük biriyle evlenecek olsa, tıbben ilk çocuğun 35 yaş öncesinde dünyaya getirilmesi önerildiğinden sıkıntılar baş gösterebilir. hangi ara evlenecek, birbirine alışacak da uşak edecek. (*
devamını gör...
eğer zenginse mümkündür, değilse ve bir de çok kitap okuyan ve dişiliğini kaybetmiş cinstense sizi daha da yaşlandıracak, yaşama zevkinizi bitirecektir. bir de bakımsız dindar-evet senin anladığın manada dindar- ise erkek olduğunuzu dahi unutturacaktır. sonuç itibariyle kadın sadece zenginse bu durumuna katlanılır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar