kendine kızmak

#özgürler 

mükemmel bir bir duygudur. elbetteki insanın kendisine kızmasına, öfkelenmesine sebep olmuş bir olayın faili olması üzücüdür. fakat insanın yaptığı hataya karşılık vicdani sorumluluk hissetmesinden daha güzel ne olabilir?**
devamını gör...
kendine kızan kişilerde çoklu zeka kuramındaki öze dönük zekanın yüksek olması muhtemeldir. kendine kızmak, nefsi hırpalamak/tozunu almak vs ile insan olma yolunda atılan önemli adımdır.
devamını gör...
yıkıcı ve gereksiz eleştirilere maruz kalan, ne yapsa çevresine yaranamayan kişilerde görülür* hep.
kendine kızmak sürekli olduğunda, kendiyle barışık olmama, kendinden memnun olmama ve kendine anlayış göstermemenin de göstergesidir.
devamını gör...
genelde karşıdakine inceden mesaj verilmeye çalışıldığında kullanılır;şöyle ki:

dış ses: ben sana değil, kendime kızıyorum..

iç ses: yani bu kadar ajitasyonla da mesajı almazsan, tam sobalıksın..
devamını gör...
dün gece bunun ilginç bir örneğini yaşadım. saat 2 sularında gelen yorgan altı depresyonu üzerine ağlar iken, sol gözümdeki lensim parmağıma düştü. ulan zaten kendime sinirliyim bı de bu lens iyice sinirlerimi bozdu. ben de aldım yırtıp fırlattım lensi. bu gerizekalılığın hangi seviyesi.
devamını gör...
uygun bir bahane bulamayıp insanlara suç yükleyemeyince insanın kendi başına kalmasıyla bulunduğu eylem. çok çok sinir bozucudur, kendinize şiddet uygulama isteğinde dahi bulunabilirsiniz. inanılmaz sinirleniyorum bazen kendime sözlük. bu sıralar da o zamanlardayım. mahalleden adam toplatıp dövdüreceğim kendimi. zaten hep derim şöyle bir hastanelik edilsem birkaç gün bilinçsiz yatsam belki normal bir insana dönüşürüm diye. neden olmasın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar