kendini bir çocuğa sevdirmek

inanılmaz kolay ve güzel eylem. azıcık gülümseyin, birkaç kelime edin, yarım saat sonra kedi yavrusu gibi yanınıza sokulmaya başladığını görürsünüz. insan çocukken her an sevmeye ve sevilmeye hazır oluyor. büyüdükçe köreliyor bu yanları. minik insanları çok severiz, büyükleriyle pek anlaşamıyoruz.
devamını gör...
küçük bir kalp tarafından da sevilmek demektir.

yaklaşık 5-6 sene önce. küçük kuzenim yeni yeni kollarından tutularak yürüyebiliyor. arada emekliyor. yetişkin bir inaan olmaya henüz ayak uyduramamış. annesiyle beraber bize geldiklerinde ben evde yoktum,okuldaydım. ben eve gelince daha montumu çıkarmadan sarılmıştı. hani yaşlı nineler sarılırlar ya. böyle sırta vura vura. bu bebek haliyle bana öyle sarılıyor. kafasını bi sağ, bi sol omzuma koyuyor. ama vurmaya da devam ediyordu. çok özlemiş olsa gerek.
devamını gör...
bikaç yıl önce karşı komşumuzun oğlu evlerine gitmek istemediğinde adımı söyleyerek ağlardı kapıda, bize gelince hemen susardı. taşındılar çok oluyo, muhtemelen unuttu beni ama ben hatırladıkça üzülüyorum şimdi başka kapılarda mı ağlıyodur
devamını gör...
hayatta başarabildiğim tek şey. ruh yaşımı çocuk yaşlarımdan birinde unuttum sözlük. bir türlü beden yaşımla uyumlu hale getiremediğinden ötürü çocuklarla iletişim konusunda zorlanmıyorum. hatta çok yakın arkadaşlarım var. zaman zaman çektikleri fotoğrafları, yaptıkları çizimleri whatsapp uygulamasından atıyorlar.
devamını gör...
böyle denk geldi mi çocuklara hep gülümsüyorum. bazıları çekiniyor, kaçıp gidiyor. bazıları tepki vermeden bakıyor, bazıları da gülümsemeyle karşılık veriyor. çocukları çok sevdiğimden kendimi hep onlara sevdirmek istemişimdir. özellikle kız çocuklarına.
devamını gör...
bugün hastanede iki üç aylık bi bebek, sol tarafında kolunun altına doğru bikaç dikiş, bana gülümsedi yüzünün yarısını kapatan oksijen maskesinin arkasındaki dudaklarıyla, gülümsedi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar