kendini hiçbir yere ve hiçbir şeye ait hissetmemek

#özgürler 

aha ıssız adam mevzu. ama var böyle bir şŸey de harbiden. özgür yürek, özgür hayat falan. tabi yaşŸ da önemli. belli bir yaşŸtan sonra (kırk küsur) hala söyleyebiliyorsa insan gerçekten doğŸru söylüyordur. ve bu şŸekil hayat onun hakkıdır, ne istenirse verilmelidir. çünkü o hayat alaylaması olmuşŸtur...
devamını gör...
çoğu zaman yaşadığım anormal bir duyguydu bu. daima bir yönetilmezlik kuralım oldu. kimseyi liderim, yöneticim olarak kabullenemedim. birçok insanında yanlışlarını kabullenemedim. bu nedenle hiçbir cemaate, gruba dahil olamadım. fetullahçı olsam bi dert, milli görüşçü olsam bi dert. hepsinin bana uymayan yanları vardı. ak partililiği benimsesemde içlerinde olmak bana çok kolay geldi. zor severim. beşiktaşlıyım ama beşiktaş'a da ait olamadım. çünkü büyük olanları tutmak kolaydır. herkes gibisindir. oysa zayıf olanı tutmaktır ayrıcalık ama oda pek zevk vermez. aslında bu durumdan pekte memnun değilken, sanırım bir süre sonra nefret ettim bu durumdan. bir kıza da ait olamamıştım. en üzenide buydu. çünkü içimden bana bir Allah birde sevgilinin sevgisi yeter diyordum. derken... çıktı biri... beni uzun zamandır aradığını söyledi... aha kendimi artık birine ait hissediyorum. hakikaten güzel şey. ama gelecek ne getirecek bilmiyorum.
devamını gör...

--- alıntı ---

"Kim gerçek yabancı - bir ülkede yaşayıp başka bir yere ait olduğunu bilen mi, yoksa kendi ülkesinde yabancı hayatı sürüp, ait olacak başka bir yeri de olmayan mı?

--- alıntı ---

*


buna ekleyeceğim tek şey ise...

zordur...
devamını gör...
ruhunun, kendisine dünya hayatını geçirsin diye verilen 1 metreküpten az yer kaplayan bir bedene sığmayacak kadar derin ve uçsuz bucaksız olduğunu bilmektir.

bir teneke kutunun içine doğru bir adım atarsın, diyar değiştirirsin; o adımı atmazsın, el sallarsın tam da teneke kutunun girişinde, bir adımlık mesafede gidene,geride kalan olursun:bekleyen.

o halde sormak lazımdır, kalan kaldığı yere mi aittir(?) ya da giden o teneke kutuya?

yoksa her şey bir adım atma ya da atmama mevzusundaki nasip ve kader midir?
insan bu bir metreküpten az şeye, bedene ait midir?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar