kendini ifade edememek

hem ne yazsam olmuyor
çünkü bilenler hatırlar
hem yapılmış hem yapma çiçekler satan
bahçıvanlar değil tüccarlardır

bir alıntılama benzetme ile yer yer giderilecek bir durum evvelinde birikimsizliğin ifadesidir doğru kitap okuma eksikliğinin muazzam göstergesidir.pazuların eskiyecek ,kuvvetten düşeceksin ,gençliğin elden gidecek ama; bilgi,yazı vs... hep sende ve ihanet etmez sana ...
ne oluyor ya hu bana diyorsan
alıp eline bir kitap okusana
bak hu sana sesleniyor
ondan sana ilk nida "ikra"

câhız - hayatımda kendimi bildim bileli kitap okumadığım 2 gün hatırlıyorum: biri babamın vefatı diğeri evlendiğim gün
devamını gör...
efendim , insanın kendini ifade edememesi kadar berbat bir şey olamaz . bu, tıpkı rüyada bağırmak isteyip de sesinizin kesilmesinden dolayı bağıramamak hadisesinde hissedilen halet-i ruhiyeye benzer . nasıl ki , rüyada kimseye sesinizi duyuramamak sizin için o rüyayı bir kâbusa dönüştürür ; gerçek hayatta da kendini ifade edememek ve anlaşılamamak bir insan için kâbusa benzer bir hadise haline gelir.
devamını gör...
ne kadar bilirsen bil, söyleyeceklerin karşındakinin anlayacağı kadardır. *
saçlarını yolmakla, karşındakine saldırmak arasında seçim yapmana sebep olacak olan durumdur. karşındakinin anlamadığı durumlarda olay budur. yoksa sen kendini ifade edemiyorsan suçu başkalarında aramamak lazım. tabi birde şöyle bir açı var; kimse ayranım ekşi demez. ben anlattım ama o anlamadı demek insanların daha çok yaptıkları şeydir.
devamını gör...
bunu ne kadar kişi kendine söylerse en sonunda, e ben niye kendimi paralıyorum anlatmak ve anlaşılmak için deyip konuşmaktan ve yazmaktan soğuyor. denedim %100 çalışıyor.
devamını gör...
13.
psikolojik bir sorundur.. beraberinde eksik ifade etmek ile bütünleşen yanlış anlaşılmalar doğabilir. elbette bu karşınızdaki kişinin sizi ne kadar anlıyor olmasıyla da alakalıdır.

kendini yeterince tanımamak,
özgüven olan eksikliği,
yeterince kitap okumamak,
sosyallik kazanamamış olmaktan geçer.

ilerisi için sürekli büyüyen sorunları da beraberinde getiren bir problemdir. arada olan şaşkınlık, kızgınlık ifadesinde de olası.. anlatacak çok şey varken boğazına kelimelerin düğümlenmesi anında vuku bulabilir. ya da çok sinirliyken kelimeleri toparlayıp anlam yükleyemezsin. bazı bazı gerçekleşir. biriktirmek, uzatmak depresyona girmeye neden olur.
devamını gör...
15.
türk halkının en büyük sorunlarındandır. sebebi iyi dil bilmeme, kendi düşüncelerinden çok başkaları ne der tarzı konuşmalara alışma olduğundan çoğu kişi bu dertten muzdariptir.
devamını gör...
16.
bir söz okumuştum şöyle diyordu: "bu dünyaya anlaşılmaya değil anlamaya geldik"...
sorun sanırım hep anlaşılmak istememizde...
devamını gör...
17.
kendini ifade etmeye uğraşanların sıkıntısı. "kendinden biraz bahseder misin"? sözünü duyduğum zaman " ahanda bir zevzek daha" diye düşünürüm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar