kendini tekrar etmek

bir şeyi kırk kere söylemek bile bunun yanında masum kalır. çünkü onun "kırk kere söyleyince oluyormuş" gibi bir dayanağı vardır. kendini tekrar eden de istikrarlıdır ona bakarsan...
devamını gör...
bakış açısına göre farklılık gösteren bir şey; kimilerine göre yaşadıklarını farklı olaylar karşısında bile tekrarlama olarak görülürken kimilerine göre de aynı olaylar karşısında bile farklı davranabilme olarak tanımlanıyor. benim aklıma ise nedense hatadan uslanmamak geliyor...
devamını gör...
insanın ne kadar basit bir varlık olduğunu kendi kendine defalarca keşfetmesini sağlayan olay. çok hoş. sözlükte daha önce açtığımız başlıkları yeniden açmamız daha önce hakkında yazdığımız şeyleri yinelememiz bunu fark etmemizi sağlıyor. ayrıca insanı tanınır kılıyor.
devamını gör...
bu durumdan kurtulmak elimizdedir aslında. misal rebelin korubenisi rebelin korusenisi koruonusu hayberin korubenisi haybenin korubenisi heybenin cebisi havuzun debisi falan sürekli değişebilirdi ama mahlas değişmemiş hic. sonra neymiş acziyet bilmem ne.
devamını gör...
sürekli uyku halindeymişçesine davranmaktan farksız olan haldir. hep aynı konuda hep aynı hataları yapmaktır bir nevi. mesela kendimden örnek vereyim. ben çok güzel bir şekilde kendimi tekrar ederim arkadaşlıklar konusunda. mis gibi hem de. şimdi bunu yazarken gözlerim dolduğu için daha fazla devam edemeyeceğim ama olur da bir gün yazabilirsem belkide sorun çözülür. neyse konumuz bu değildi.
tanım: kişinin aynı konuda benzeri hareket içerisine girmesi veya söylemlerde bulunmasıdır.
devamını gör...
koskocaman hayatı aynı bir alameti farikanın hapsinde tutmaktır. bir noktada tescillenmiş gibi... milim oynamadan geldiğin gibi gitmektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar