keşke yunan galip gelseydi

fesli meczup kadir mısırpüskülü pardon mısırlıoğlu'nun vatan hainliğinde çığır açtığı beyanat.

bir de eklemiş hocalar asılmazdı diye. sen de yargılanmalısın mısırlı vatan hainisin. bir de bu meczubu takip edenler sağa sola rum dölü bilmem ne diye kendi çapında hakaret etmeye çalışır düştükleri durum hakkında yorum yapmak istemiyorum. sadece gülüyorum sefalete.

devamını gör...
bir kadir mısıroğlu beyanatı. ya bu adamın sözleri bu ülkede hala nasıl gündem olur ve ciddiye alınır valla hayret ediyorum. lütfen geçiniz şunu ya.
devamını gör...
savaş sonucunda sadece yunanistan'la muhatab olacağımızı sanan bir insanın beyanı.
kurtuluş savaşı sonrası imzalanan lozan barış antlaşmasında bile masada yunanistan kenarda bir sığıntı idi.
asıl muhatab yunan değil, sen hala anlamadın mı mısıroğlu hoca.
diğer milletlerin galip geldiği ortadoğu islam coğrafyasının hali ortada.
onlardan biri olur kalırdık.
(bkz: tarihi doğru okumak)
devamını gör...
bu açıklama feto'nun haçlılar sizin karınıza kızınıza ilişmez açıklamasıyla aynı düzlemdedir. hatta paraleldir. *
devamını gör...
doğrudan bu anlamda söylendiğini zannetmediğim cümle. hani ironi diyorlar. sizin oralarda bilinir mi bilmem.
devamını gör...
şeriata ve medreselere dokunmazdılar evet. arap ülkelerinde de dokunmadılar zaten. aynen dünya savaşından sonra araplara yaptıkları gibi başına kendi güdümlerinde bir kral yada bir şeyh koyarlardı. sen onların istediği şekilde hayat sürüp onların istediği dini yaşarken iliğini kemiğini sömürürdüler.
devamını gör...
kininizle geberin ayeti kerimesini aklıma getiren şekilde kinlenmiş insanlarca yerden yere vurulan kadir mısıroğlu sözü...

daha dünkü çocuk sinan meydan'ı tarih gurusu olarak gören kitlelerin, atatürk hayattayken doğmuş olan kadir mısıroğlu'nun sözlerinin hiç kaale almamaları da bu kinin neticesidir bence...malum kin ile hareket edenlerin beyin fonksiyonları oldukça azalıyor kanaatindeyim.

adamın sözlerini üstün tarihi bilgilerinde ve belgeleriyle güzelce çürütürsün ve eleştirirsin insaniyet çerçevesinde...adamın bildiği tarihin onda birini bilmeyen insanlar gelmişler burda fesiyle aday etme gafletinde bulunabiliyorlar...

lan adam delikanlıca sevdiği, örnek aldığı, hayranı olduğu osmanlı'nın fesini çıkartmıyor şapka kanunu olan ülkemizde. osmanlı'yı savunuyor kendini bildi bileli. ülkenin öğrenilmiş çaresizliği atatürk'ü yeriyor kendini bildi bileli...ve bunların hepsini türkiye gibi zalim bir devletin gölgesinde zalimlere karşı yapıyor ve hala hayatta aynı şekilde yol alıyor. böyle kaç tane insan var yahu...adama helal olsun...

tarihçiliğini eleştirebilirsin çok yanlı bakış açısıyla bakıyor diye...ama 17 tane kitap yazmış bir adamı bir cümlesiyle gömemezsin. ki ülkemizde meşhur zaten konuşmanın bir cümlesini cımbızlayıp ordan linç etme hazımsızlığı...

ayrıca keşke yunan galip gelseydi sözü, yunanın galip gelmesinden daha beter bir hala getirdiler bizi ve ülkeyi..şuurumuzu kaybettirdilerdir. siz istediğiniz gibi anlayın ama ben böyle anlıyorum ve katılıyorum kendisine.

ekleme: atatürk'e muhalefet olan ali şükrü bey2in mecliste öldürülmesi ve buna intihar süsü verilmesi, lozan antlaşmasına katılan heyetin 2. adamı rıza nur'un da deli olarak lanse edilmesi, kadir mısıroğlu'nun da deli olarak görülmesi, hasan mezarcı'nın da delileştirilmesi gibi durumlarla birlikte bakıldığında medya bombasının etkilerini görüyoruz diyebilirim...

hani atatürk ülkeye demokrasi getirmişti ya...muhalefetsiz demokrasi...bir an aklıma o geldi...

ayrıyeten insanların fikirlerini karşıt fikirlerinizi belgelerle süsleyerek cevaplarsanız daha güzel olur...17 kitap yazmış adamı fesli deli diyerek eleştirirsen 20-25 yaşlarında akıl sağlığın hakkında iyi fikirler vermezsin bana...
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti devletinin savcılarından birine ulaşıp suç duyurusu yapacağım açıklama.

osmanlının bıraktığı toprak mirası sevr anlaşması ile bellidir. tarihi belgelere merakınız varsa açar bakarsanız iç anadolu'nun ve karadeniz kıyılarının bir kısmına hapsedilecek ve ingiliz güdümünde olacak bir osmanlıyı görürsünüz.

ingiliz güdümündeki osmanlı hilafeti ingiliz çıkarılarına hizmet ederdi. ingiliz güdümündeki osmanlıda hangi şeraittan bahsedecektiniz? ingiliz güdümündeki medreselerde müslümanlara nasıl ihanet edilir, sadece bunu öğrenebilirdiniz. ingiliz güdümündeki hocalar ingiltere kralının sıhhati için dua ederlerdi.

yunanistan'da esir müslümanlar çocuklarına daha yeni yeni istedikleri isimleri verebiliyor, ab baskısı olmasa o da yoktu. müftü seçimlerinde yaşananları kadir efendi bilmiyor mu? batı trakya'da türklerin yaşadığı zulüm hala devam etmektedir.

17 kitap yazmış diye her söylediğini doğru mu kabul edeceğiz? richard dawkins 13 tane kitap yazmış diye ateist mi olalım? karl marx 15-16 kitap yazdı diye marksist mi olalım?

kadir mısıroğlu tarihe yanlı bakar, iyiye bile kötü der, "var olmayan anlaşma maddelerini" uydurur uydurur yazar, türkiye cumhuriyeti devletine düşmanca tutumda bulunur, kemalist tarihçiler gibi tarihi çarpıtmayı çok sever. onun için de adam yerine koymam, yazdıklarını ciddiye almam.
devamını gör...
cımbızcıları coşturmuş cümle. adamı tanımasak bilmesek yunan hayranı diye yutturacaksınız. bu kadar seviyenizi düşürmeyin gençler.
devamını gör...
tanımasak bilmesek ciddiye alabileceğimiz birinin sözü.

yazdığımız cevapları kendisine cevap olarak değil, kendisinden uydurulmuş tarih öğrenenlerin uyanması için yazıyoruz. üzerinden zaman geçince "kandırıldık" demeyin diye yazıyoruz bunları...
devamını gör...
''kaynak nerede kaynak'' ''videoyu başından sonuna izlemediniz !!!'' '' arada cımbızlanmış cümle'' ha birde ne vardı '' onu demek istemedi bunu demek istedi'' bunları yazayımda sonradan papaz olmayalım.

ha bu arada işin özü sözü ;

(bkz: ağzındaki baklayı çıkarmak)

devamını gör...
illa tevil edeceğim diye oturduğu yerde kıvrım kıvrım kıvrananlara gerçekten acıyorum. o kıvrımlar belinize değil beyninizde olaymış keşke. argümanları bak 17 kitap yazmışmış. bu zihniyetle isterse 1000 tane yazsın arkadaş neyini savunmaya çalışıyorsunuz. bir de bunu muhalefet olmakla bağdaştıranlar olmuş. ulan siz devlete vatanın bütünlüğüne muhalefet eden bu herifin peşinden gidiyorsunuz uyandırayım. bu bir terör suçudur. farkınız kalmıyor. sizin gibilerle aynı yerde olamamak bir şereftir. gidin fetöye ya da pkkya falan yazılın zira o da aynı kafada. yargılanmalısınız. net. mandacı mavri mira kırıntıları.
devamını gör...
özetle; "bunların yaptığını yunan yapmaz" demiş.

bunlar kim? yerli gavurlar.

tespittir , kendi bilir.

"vatanın bütünlüğü" , "savcı" filan... çok zorlamamak lazım.
devamını gör...
bir kadir mısırlıoğlu zırvalamasıdır. yazık çok yazık, hasan tahsin ilk kurşunu hayatı pahasına bunun için mi yunan'a sıktı.
devamını gör...
bu devirde acaba bu amcayı dinleyen var mı diyerek düşünmemize neden olan cümledir.
devamını gör...
büyük tarihçinin (!) yeni teziymiş; veya kusura bakmayın, ben yeni duydum. bir iki kelam edip gideyim...

misal, bu sözü söyleyen bir chp'li olsa ortalık yıkılırdı ama, öyle değil mi? evet, öyle... aynı şeyi chp yapınca kötü, akp yapınca iyi sayılıyor... ama bu, işin sadece bir yönü. benim asıl merak ettiğim şu: bu söz size bir dalaletin kokusunu vermiyor mu? dahası dalaletin ciğerini göstermiyor mu? şimdi bakın: yunan hakimiyetinde bir halife, yunan hakimiyetinde bir şeriat mahkemesi, yunan hakimiyetinde bir başörtüsü serbestliği... hiç olmamasından daha kötü değil mi? e buna göre iyiymiş işte... bu, mısıroğlu'nun da muhafazakar kanadın da bütün dünya görüşünü özetliyor aslında. bunlar islamı ve islami vecibeleri bir hakimiyet mücadelesi olarak görmüyorlar, demokratik bir talep olarak görüyorlar. hakimiyetin kimde olacağının hiç önemi yok. orada senin halifen mostralık olarak duruyorsa, başörtüne kimse karışmıyorsa, amerikan bayrağı altında da, yunan bayrağı altında da dini vecibelerini yerine getirebiliyorsan, tamam... dikkat edin: mısıroğlu gibi tiplerin bir düzen kavgası yoktur. düzen ne olursa olsun, onun içinde bir takım haklar koparmak kavgası vardır. onun için, bu sözü söylemesi tesadüf değil. onun dünya görüşüne tam uygun.

kaldı ki, ideolojik istikamet bakımından olduğu gibi tarih bilgisi bakımından da doğru değildir söylediği... nasıl tarihçi bunlar? müslümanlara yönelik ilk katliam ve tehcir hareketleri yunanistan'da başladı. bir tane müslüman bırakmadılar, bir tane cami bırakmadılar. insanları kitleler halinde zorla vaftiz ettiler, domuz eti yedirdiler, şarap içirdiler. anadolu'ya çıktıklarında da yarımadada ve adalarda yaptıkları şeyleri yapmaya kalkıştılar. sayısız tecavüz ve hunharlık yaptılar. şimdi palavra sıkmayalım birbirimize. ama bakıyorum da yine birileri tevil etmeye çalışmış... neymiş efendim, ondaki tarih bilgisi bizde var mıymış? arkadaşım, sen ne anlatmaya çalışıyorsun, ben onu anlamıyorum. kadir mısıroğlu'nun ettiği laf ortada. yunan hakimiyetinde bir hilafet olsa sen de mutlu mu olurdun? o öyle diyor, onu ne yapıcaz? keşke yunan kazansaydı, hiç olmazsa hilafete dokunmazdı diyor. şimdi sen kimlerdensin, hangi anlayışı temsil ediyorsun, ben bilmem. 1919 ile ilgili görüş, bizim büyük doğu-ibda bağlıları olarak temel duruşumuzu gösterir. başka çevreler farklı şeyler söyleyebilir. ama ibda diyalektiği'nde böyle geçer.

bu ruh hastası herif diyor ki, "keşke yunan galip gelseydi, o zaman şeriatı kaldırmazlardı." (burada ben bir şey iddia etmiyorum dikkat ederseniz, kendisi diyor.) bunların kafası hep böyle. bir islami düzen fikirleri yok. yunan hakimiyetinde bile şeriatı yaşayabileceklerini düşünüyorlar. küfrün o türlüsündense bu türlüsünü tercih... ama yok, bizden bunu beklemeyin... onun için, büyük doğu-ibda tarihi 1919'da, bu tercihle başlar. bunun anlamı şudur: öyle zilletler vardır ki, namuslu bir insan onlara boyun eğmektense ölmeyi tercih eder. küfrün ayakları altında bir şeriattansa, hiç olmaması tercihidir bu. bizden öbür türlü bu adiliği kabul etmemizi beklemeyin! küfür yobazındansa bu yobaz tipini kabul etmemizi ise hiç!..
devamını gör...
tabiki atatürk savunucuları tarafından yerilen ifade.
bana istanbulun fethinden önce bizansta söylenen bir sözü hatırlattı.
"bunları görmektense osmanlı sarığını görmeyi tercih ederim"
sanırım o dönemin insanları ülkenin kurtuluş adı altında nasıl yozlaştırıldığını görebilselerdi bugün şunu söylerlerdi.
"atatürk fötrü göreceğime yunan görmeyi tercih ederim"
biz özgürüz zannediyoruz 90 yıldır ama kölesiyiz ingilizlerin. farkında değiliz.
farkında olanlar da açıklama yapınca hurra saldırıyoruz.
yazık...
çok çabuk unuttuk baş örtüsü zulümlerini.
devamını gör...
milli mücadeleyi bir kalemde çizmek yokluk içinde kadınıyla çocuğuyla mermi taşıyarak, 15inde cepheye giden bu millete ihanettir. yunan galip gelseydi üzerinde yaşayabilecegin bir toprağın da olmayacaktı. bari biraz o şehitlere saygın olsun. hiç mi istiklal gazisi yok bunların ailelerinde hiç mi istiklal madalyası görmediniz, yunanın yaktığı köylerin hikayesini dinlemediniz anlamıyorum ki.

aşağıya not: çomar kelimesi ağzımdan çıkmadı, diyen şerefsizdir. bu tür ithamlar hakkında defalarca yazdım.
(bkz: halka çomar demenin normal sayıldığı aşırı demokratik internet sitesi)
devamını gör...
işte o yokluk içindeki adamlar eminim "biz boşa mücadele ettik" diyeceklerdir şimdiyi görebilseler.
sizin anlamadığınız bu.
bu ülke 14 senedir toparlanıyor. sandığınız gibi 90 senedir değil.
bunun bir mecaz olduğunu anlayamayacak kadar gerizekalı olduğunuzu sanmıyorum.
sadece durumun yunan zulmünden daha beter olduğunu vurgulamak için yapılan bir açıklama.(i: )
ama biz çomardık değil mi..
durun daha bu hesabın ahireti var..
kalkıp da yunan sevciliği demek için izansız olmak gerekir.
Allah akıl fikir ve izan nasip etsin.
devamını gör...
aramızdaki yunan sevicileri de ortaya çıkarması açısından önemli bir konu. atatürk düşmanlığını bu raddeye getirmek kadar saçma bir şey olamaz sanırım. eleştiri yapıcam derken böyle durumlara düşmemek için sağlıklı düşünmek önemli. ceviz yiyin ceviz, iyi gelir...
devamını gör...
boyu kadir mısıroğlunun ilminin zekatına yetmeyecek kişiler, kalkıp onun bir sözü üzerinden türkiyedeki muhafazakar kesime mi giydiriyor? kusura bakmayın ama buna her uzvumla ayrı ayrı gülerim.

keşke yunan galip gelseydi, atatürk olmasaydı adın yorgo olurdu mantığına verilen en güzel cevaplardan biridir.

içi boşaltılan kutsal kavramlara bakın. keşke içi boşaltılacağına yasaklanmış olsaydı. genelev açılışında tekbirlerle kurban kesen insanları hatırlayın...

kimse seferber olan halkın kahramanlığını çizip atmıyor. o kahramanlık üzerine kurulan ihanetlere dikkat çekmek adına kadir mısıroğlu çok doğru bir eleştiride bulunmuştur.
devamını gör...
öncelikle mustafa kemal olmasaydı da yunanı yenerdik ve çok güzel olurdu. ancak mustafa kemal liderliğinde bir galibiyettense
keşke yunan kazansaydı ifadesinde bir beis görmüyorum. yunan kazansa esaretimiz böyle 100 yıl sürmezdi. tamam yunan'da
kemal gibi kimi bölgelerde eziyet ederdi, asardı, keserdi vs. ancak halkı bu şekilde kendine benzetip bozamazdı. ölenler müslüman
ölür kalanlar da milleti ve islam'ı çoktan kurtarmış olurdu. bu dünyanın fani ve değersiz olduğunu idrak etmiş gerçek bir müslüman için böylesi evladır.
ama arkadaş kime anlatıyorsun? adam, "bu laik düzene karşı durup şeriat için gayret göstermeyen sabaha kadar namaz kılsa o
kıldığı namaz onu cehenneme götürür" diyen mısıroğlu için; "bunların düzen kavgası yoktur ne koparsak kardır gözüyle bakarlar"
diyebiliyor...

şahsen hiçbir sıkıntım yok. ben bildiğim kadarıyla durduğum yerde durur dilim döndüğünce lafımı söylerim. şükür ki kadir bey
gibi bir adamla aynı taraftayım. ya şu daha sözünü tamamlayamadan gülme krizine giren laçka insanlarla, mini eteği ile 4 erkeğin
arasına oturup bacak bacak üstüne atmış hanımefendi ile aynı safta olsaydım. yoo ben "bu saatten sonra" o derece küçülemem.

devamını gör...
kişki yının gılip gilsiydi dıhı ız zılim girirdik.
ulan hiç savaşa şahit olmamış nesil olsa bunu diyen cehaleti diz boyu ondan konuşuyor derdim. ancak bakıyorum sağda solda ırak, filistin duyarı kasan kişiler çıkıyor demekki o duyarlılığınız da atatürk düşmanlığınız gibi sırf piyasa yapmak içinmiş. gidin sorun o duyar kastığınız milletlere içlerinden sizin gibi düşman askerine mum tutan çıkacak mı? sorun balkan savaşlarından sonra elden çıkan müslüman halka neler çektiler. trt belgeselde bunun başarılı bir yapımı vardı. burun kıvırdığınız adınız yorgo olurdu tezine bile babalar gibi örnekler vardı. adam olan kör kiniyle değil biraz dünyaya bakıp konuşur. ama mısır püskülü suyuyla beyni yıkanmışlardan umudum kalmadı benim.
devamını gör...
başlığın ilk tanımında fesli meczup ifadesi hakaret içerir. hakaret değil ise bu başlığı açana iade ediyoruz o ifadeyi; münasip bir yerine kabul etsin.

bu video cımbızlama işleri artık gına getirdi. sağdan soldan duyup gelip buraya havlıyorlar.

devamını gör...
fesli beyi pek sevmem işin açığı, bu sözünde ne niyetle söyledi onu bilmiyorum ama ben kendi anladığımı açıklamak isterim. öncelikle keşkelere karşı birisiyim, cümle aslında baştan sakat amma onu görmezden gelirsek bana makul geliyor. çünkü müslüman türk milleti bir gavur boyunduruğunda yaşayamaz, beş sene yaşar altı sene yaşar ama bir yerde patlar. tabii bu açık açık kafir olduğunu söyleyene karşı. başındaki gavurca davranıyor ama halka karşı müslüman olduğu söyleniyor. herkesin eli ayağı birbirine dolanır ne yapacağını şaşırır yani. üç beş isyan çıkar yarım, o da bastırılır.

yani benim anladığım budur.
devamını gör...
yine bir başka "şöyle olmasaydı, böyle olacaktı" tipinde bir söz. biz ne kadar biliyoruz ki kader, levh-i mahfuz, gayb meseleleri hakkında atıp tutuyoruz. biz, nakıs cüz-i ilmimiz ile külli ilim sahibinin işlerine karışıyoruz.

ayrıca neden hep kötünün iyisini seçmek zorundayız? yani keşke "m. kemal olmasaydı" demek yerine "yunan galip gelseydi" demek neden? mesela çık anlat de ki: "olmasaydı da olurduk, olmasaydı da bağımsızlığımızı kazanırdık, olmasaydı bize şöyle şöyle olacaktı bak şuan durum aynen olmasaydı durumunda anlatılanlar gibi" vs. vs. de. tamam yine o'nun işine karışmış olursun ama "yunan'ın galip gelmesi m. kemal'in icraatlerinden iyidir" tarzında bir söz ise bize tamamen ters.

ben de diyorum ki "ne o gelseydi ne de yunan memleketimize ayak bassaydı". ikisine de karşıyım.
devamını gör...
48 saniyelik videoyu da izledim, 9 dakika 19 saniyelik olanı da..
ilkinde yunan övgüsü değil onların verdiği ayrıcalıklardan bahsedilmiş, kendi inancımıza göre mahkemelerin olduğundan bunu göre yaşantı imkanı olduğundan bahsolmuş.. rahatsız eden tek bir şey var o da; "bizim gavur, elin gavurundan daha şiddetlidir" ifadesi, bununda ardından gelecek cümleleri okumadan sadece hoşnutsuzluk belirtlir.. nitekim 48 saniye önemli bur hususu dile getirmek için yeterli değil.. ki ikinci videoyu izledikten sonra zaten amacın ne olduğu, çarpıtıldığı belli oluyor..

kadir mısıroğlu nu çok dinlemem, belki de 3-4. dinleşiyimdir.. buradaki açıklamasında kişisel düşüncesi ve öngörüsünün mevcut olduğu kanaatindeyim.. yunanlıların verdiği haklarla şuanki durum karşılaştırılması yapılmış birazda..
devamını gör...
kadir mısıroğlu maalesef aşırı mustafa kemal düşmanlığını bu sözlerle çok farklı bir noktaya çekmiştir. söylediği kelimelerle mustafa kemal düşmanlığını daha da perçinleştirmiştir, zira bu videoyu izledim. tabii ki işin aslında böyle bir isteği olmadığı aşikâr. sanırım biraz da benim savunduğum savı farklı ve talihsiz bir ifade ile ele almış.

"allah'tan bizi yunanlar ele geçirmedi de ismimiz yorgo olmadı, dinimiz de hristiyan, ya ele geçirseydi..."
devamını gör...
kadir mısıroğlunu severim. osmanlı sevgisi bazı hususlarda gözlerini kör etmiş bu adamın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar