keşke yunan galip gelseydi

fesli meczup kadir mısırpüskülü pardon mısırlıoğlu'nun vatan hainliğinde çığır açtığı beyanat.

bir de eklemiş hocalar asılmazdı diye. sen de yargılanmalısın mısırlı vatan hainisin. bir de bu meczubu takip edenler sağa sola rum dölü bilmem ne diye kendi çapında hakaret etmeye çalışır düştükleri durum hakkında yorum yapmak istemiyorum. sadece gülüyorum sefalete.

devamını gör...
bir kadir mısıroğlu beyanatı. ya bu adamın sözleri bu ülkede hala nasıl gündem olur ve ciddiye alınır valla hayret ediyorum. lütfen geçiniz şunu ya.
devamını gör...
savaş sonucunda sadece yunanistan'la muhatab olacağımızı sanan bir insanın beyanı.
kurtuluş savaşı sonrası imzalanan lozan barış antlaşmasında bile masada yunanistan kenarda bir sığıntı idi.
asıl muhatab yunan değil, sen hala anlamadın mı mısıroğlu hoca.
diğer milletlerin galip geldiği ortadoğu islam coğrafyasının hali ortada.
onlardan biri olur kalırdık.
(bkz: tarihi doğru okumak)
devamını gör...
bu açıklama feto'nun haçlılar sizin karınıza kızınıza ilişmez açıklamasıyla aynı düzlemdedir. hatta paraleldir. *
devamını gör...
şeriata ve medreselere dokunmazdılar evet. arap ülkelerinde de dokunmadılar zaten. aynen dünya savaşından sonra araplara yaptıkları gibi başına kendi güdümlerinde bir kral yada bir şeyh koyarlardı. sen onların istediği şekilde hayat sürüp onların istediği dini yaşarken iliğini kemiğini sömürürdüler.
devamını gör...
kininizle geberin ayeti kerimesini aklıma getiren şekilde kinlenmiş insanlarca yerden yere vurulan kadir mısıroğlu sözü...

daha dünkü çocuk sinan meydan'ı tarih gurusu olarak gören kitlelerin, atatürk hayattayken doğmuş olan kadir mısıroğlu'nun sözlerinin hiç kaale almamaları da bu kinin neticesidir bence...malum kin ile hareket edenlerin beyin fonksiyonları oldukça azalıyor kanaatindeyim.

adamın sözlerini üstün tarihi bilgilerinde ve belgeleriyle güzelce çürütürsün ve eleştirirsin insaniyet çerçevesinde...adamın bildiği tarihin onda birini bilmeyen insanlar gelmişler burda fesiyle aday etme gafletinde bulunabiliyorlar...

lan adam delikanlıca sevdiği, örnek aldığı, hayranı olduğu osmanlı'nın fesini çıkartmıyor şapka kanunu olan ülkemizde. osmanlı'yı savunuyor kendini bildi bileli. ülkenin öğrenilmiş çaresizliği atatürk'ü yeriyor kendini bildi bileli...ve bunların hepsini türkiye gibi zalim bir devletin gölgesinde zalimlere karşı yapıyor ve hala hayatta aynı şekilde yol alıyor. böyle kaç tane insan var yahu...adama helal olsun...

tarihçiliğini eleştirebilirsin çok yanlı bakış açısıyla bakıyor diye...ama 17 tane kitap yazmış bir adamı bir cümlesiyle gömemezsin. ki ülkemizde meşhur zaten konuşmanın bir cümlesini cımbızlayıp ordan linç etme hazımsızlığı...

ayrıca keşke yunan galip gelseydi sözü, yunanın galip gelmesinden daha beter bir hala getirdiler bizi ve ülkeyi..şuurumuzu kaybettirdilerdir. siz istediğiniz gibi anlayın ama ben böyle anlıyorum ve katılıyorum kendisine.

ekleme: atatürk'e muhalefet olan ali şükrü bey2in mecliste öldürülmesi ve buna intihar süsü verilmesi, lozan antlaşmasına katılan heyetin 2. adamı rıza nur'un da deli olarak lanse edilmesi, kadir mısıroğlu'nun da deli olarak görülmesi, hasan mezarcı'nın da delileştirilmesi gibi durumlarla birlikte bakıldığında medya bombasının etkilerini görüyoruz diyebilirim...

hani atatürk ülkeye demokrasi getirmişti ya...muhalefetsiz demokrasi...bir an aklıma o geldi...

ayrıyeten insanların fikirlerini karşıt fikirlerinizi belgelerle süsleyerek cevaplarsanız daha güzel olur...17 kitap yazmış adamı fesli deli diyerek eleştirirsen 20-25 yaşlarında akıl sağlığın hakkında iyi fikirler vermezsin bana...
devamını gör...
türkiye cumhuriyeti devletinin savcılarından birine ulaşıp suç duyurusu yapacağım açıklama.

osmanlının bıraktığı toprak mirası sevr anlaşması ile bellidir. tarihi belgelere merakınız varsa açar bakarsanız iç anadolu'nun ve karadeniz kıyılarının bir kısmına hapsedilecek ve ingiliz güdümünde olacak bir osmanlıyı görürsünüz.

ingiliz güdümündeki osmanlı hilafeti ingiliz çıkarılarına hizmet ederdi. ingiliz güdümündeki osmanlıda hangi şeraittan bahsedecektiniz? ingiliz güdümündeki medreselerde müslümanlara nasıl ihanet edilir, sadece bunu öğrenebilirdiniz. ingiliz güdümündeki hocalar ingiltere kralının sıhhati için dua ederlerdi.

yunanistan'da esir müslümanlar çocuklarına daha yeni yeni istedikleri isimleri verebiliyor, ab baskısı olmasa o da yoktu. müftü seçimlerinde yaşananları kadir efendi bilmiyor mu? batı trakya'da türklerin yaşadığı zulüm hala devam etmektedir.

17 kitap yazmış diye her söylediğini doğru mu kabul edeceğiz? richard dawkins 13 tane kitap yazmış diye ateist mi olalım? karl marx 15-16 kitap yazdı diye marksist mi olalım?

kadir mısıroğlu tarihe yanlı bakar, iyiye bile kötü der, "var olmayan anlaşma maddelerini" uydurur uydurur yazar, türkiye cumhuriyeti devletine düşmanca tutumda bulunur, kemalist tarihçiler gibi tarihi çarpıtmayı çok sever. onun için de adam yerine koymam, yazdıklarını ciddiye almam.
devamını gör...
tanımasak bilmesek ciddiye alabileceğimiz birinin sözü.

yazdığımız cevapları kendisine cevap olarak değil, kendisinden uydurulmuş tarih öğrenenlerin uyanması için yazıyoruz. üzerinden zaman geçince "kandırıldık" demeyin diye yazıyoruz bunları...
devamını gör...
illa tevil edeceğim diye oturduğu yerde kıvrım kıvrım kıvrananlara gerçekten acıyorum. o kıvrımlar belinize değil beyninizde olaymış keşke. argümanları bak 17 kitap yazmışmış. bu zihniyetle isterse 1000 tane yazsın arkadaş neyini savunmaya çalışıyorsunuz. bir de bunu muhalefet olmakla bağdaştıranlar olmuş. ulan siz devlete vatanın bütünlüğüne muhalefet eden bu herifin peşinden gidiyorsunuz uyandırayım. bu bir terör suçudur. farkınız kalmıyor. sizin gibilerle aynı yerde olamamak bir şereftir. gidin fetöye ya da pkkya falan yazılın zira o da aynı kafada. yargılanmalısınız. net. mandacı mavri mira kırıntıları.
devamını gör...
özetle; "bunların yaptığını yunan yapmaz" demiş.

bunlar kim? yerli gavurlar.

tespittir , kendi bilir.

"vatanın bütünlüğü" , "savcı" filan... çok zorlamamak lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar