kevin de bruyne

"başarılı ve güzel geçen yıllar için eski kulübüme teşekkür ediyorum. wolfsburg'u hiç unutmayacağım. bana burada her zaman destek verildi" diye konuşmuş. de bruyne, alman kicker dergisi tarafından yılın futbolcusu ödülüne layık görülmüştü.

(bkz: manchester city)
devamını gör...
80 milyon euroya man city e transfer olarak bundesligadan enyüksek ücretle ayrılan futbolcu olmuştur. bence sonu gareth bale den daha kötü olacak. kötü bir oyuncu mu kesinlikle değil ama 80 milyon euro* birazcık fazla gibi.
devamını gör...
geçen sezonki taş gibi oyununa bu sezon da devam eden aşırı yetenekli orta saha. iki gün önceki tothenham maçında öyle paslar attıki insan vay anasını demeden kendisini alamıyor. hele city'nin ilk golündeki ortasını bir görmek lazım. 2 asistinin haricindeki pasları da muhteşem ama takım arkadaşları bunları tamamlayamadı. ceza sahasına doğru attığı her pas çok büyük gol tehlikesi. city'i izlemenin tek sebebi kendisi. şu anda dünyadanın en iyi orta sahası desem abartmamış olurum*.
devamını gör...
alexvari oyun görüşü ve pasları olan büyük yetenek. ki bu tarz futbolcuların tek kötü ortak özelliği, düşük koşu hızı sanırım. yine de saygımız sonsuz tabii.
devamını gör...
de bruyne'nin performansı takım ile doğru orantılı. city bazen oyuna öyle bir hükmediyor ki, ilahi bir dokunuş gelmedikçe rakip düştüğü çaresizlikten kurtulamaz kanısına varıyorsunuz. böyle anlarda belçikalı bir orkestra şefi gibi belirip tüm ışıkları kendi üstünde topluyor. ancak bu ekstraların yanında aynı city bazen de öyle oyundan kopuyor ki az önceki adamlar nerede diyorsunuz. işte o zamanlar da kevin, takımını eksik bırakanlardan. işler kötü giderken sorumluluk almayı seven bir oyuncu değil. aynı örnek üzerinden gidersek son tottenham maçında ilk yarı başka, ikinci yarı başka bir city/bruyne performansı izledik. bence pep, agüero'yu çıkarıp tartışacağına gizli forvet gibi kullandığı bruyne yerine jesus'u alsaydı daha fazla verim alırdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar