khabib nurmagomedov

#spor  #özgürler 

khabib nurmagomedov 89 doğumlu, dağıstanlı hafif siklet mma dövüşçüsü kişilik.khabib şu an mma in en çok konuşulan ve korkulan dövüşçülerinden, 25 profesyonel maçının hepsinden galibiyetle çıkması ufc tarafından verilen rakiplerin itina ile seçilmesine sebebiyet veriyor. doğal olarak connor mcgregor ile sürekli adları geçen ve birbirilerinin arkasından atıp tutan iki sporcunun karşı karşıya gelmesi benim şahsi tahminim connor un şampiyonluğunun elinden gitmesi ile sonuçlanacaktır.ufc de şampiyonları kendileri belirlediği için şu zamanda iki dövüşçüyü karşı karşıya getirmeyeceklerdir.

khabib in mma de bu denli iyi olmasını sebebi ileri seviye güreş teknikleridir. maçlarını izlediğinizde khabib rakibini yakaladığı zaman karşıdakinin suratindan ahanda zıçtık ifadesini görebilirsiniz. bir ayı gibi rakibine saldırıp yakın mesafede dövüs üzerine bir uzman olan khabib bu 25 e 0 lık galibiyet panosuyla yeni hafif siklet mma şampiyonu olacağı kesin. adam dağıstanın köyünden kalkıp amerika'ya geliyor ve ufc alemini sallıyor.sirf müslüman olduğu için şampiyon yapmayacaklarını zannetmiyorum şu an connor mcgregor ufc yüzü sadece kolay kolay bunu khabib e vereceklerini düşünmüyorum.yoksa yukarıda da dediğim gibi khabib connor u kelimenin tam anlamıyla yer. bunu eminim connor da biliyor ve içten içe khabib den ciddi çekiniyor.
devamını gör...
bu nisan da tony ferguson ile maç yapacak ardından galib gelen kemer için connor ile dövüşecek. khabib in ferguson u ayı misali ezeceğini düşünüyorum fakat tony bu maça ciddi emek veriyor ve özgüveni yüksek yine de khabib deki şampiyonluk isteğinin karşısında durabilecegini düşünmüyorum. bakalım göreceğiz. ben acırım da connor a acırım. eğer khabib galip gelirse connor u tavuk gibi ezecek.
devamını gör...
çok iyi bir mma dövüşçüsü. bir ayı kadar kuvvetli. dağıstan doğumlu ayrıca galatasaray taraftarı. dövüş tarzı güreşe dayalı. yine aynı bölgeden olan abdul aziz(çeçen), ali bagov(kabardey) birbirlerine çok benziyor tarz olarak. son maçlarında ali bagov abdul azizi yendi. ali de bir ayı kadar kuvvetli. ali bagovla maç yapmasını çok isterdim ama şirketler ayrı kısa zamanda imkansız gibi görünüyor.
devamını gör...
9 yaşında ayıyla güreşen biriymiş bu dağistanlı yiğit. sık sık galatasaray forması ile verdiği pozlardan sonra gs onu schalke maçına davet etmiş.

karma dövüş sanatlarının en büyük yıldızı mcgregor'u bozuk para gibi harcadıktan sonra şöyle demiş;

mcgregor dinime, ülkeme, babama hakaret etti. brooklyn'e geldi ve otobüsüme saldırdı. kimse, bir diğerinin dinine, ülkesine hakaret edemez.

l'equipe gazetesi ise maçı şöyle yorumluyor: "nurmagomedov, mcgregor'a karşı yüzyılın dövüşünü kazandı"
devamını gör...
müslüman dağıstanlı türk gardaşımız. rusda olabilir. hatta ingiliz bile olabilir. sorun değil. elhamdülillah dediği için müslümandır ve gardaşımızdır.

atın intikamı şeklinde bir dövüş sonrası, acayip ayar vermiştir ayarsız mcgregor'a.

yalnız bu aralar irlandalılar ile çok anılmaya başlandık. hayırlısı bakalım.
devamını gör...
dağıstanlı müslüman dövüşçü türk falan değil uydurma bilgilerle sağa sola yalan yanlış bilgiler yazıp durmayın. dağıstan bir çok kabileden oluşan kuzey kafkas halkıdır. dil aileleri dahi turklerden farklıdır. habib bir kafkas avar ıdır, fizik yapıları incelendiğinde dahi tipik kafkasyalı anatomisi vardır. ne türkü, bir almış başını avar türkü avar türkü gidiyor. müslüman olan başarılı kim varsa illa bir soyunu türklere bağlayacaz. adam müslüman bir rus nokta. müslüman olması için benim için yeterli turk amerikalı çinli umurumda değil. saçma saçma uydurma bilgilerle sırf kurudan milliyetçilik yapıp başkalarının başarılarından nemalanmak için yalan bilgiler yazmayı bırakın.

kaynak: akdes nimet kurat ın avarlar makalesini okuyun.
devamını gör...
o üstüne basa basa elhamdülillah deyişi yok mu...elhamdülillah dedirtmiştir. müslümanların sesi keşke şöyle çıksa artık, sesleri duymaya başlasak artık, hatta ve hatta uzun süren şu uzun uykularından uyansalar artık.
devamını gör...
ufc organizasyonu, khabib in maç sonunda kazandığı 2 milyon lirayı vermemiş, maç sonunda çıkan olaylarda connorun khabib in takımından kuzenine vurmasıyla kendine hakim olamayıp connor a yumruk vuran zubayir tukhugov un ufc den atılmasına karar vermişlerdir.
khabib ona dokunursanız benim kontratimi iptal edin, ve umarım param da boğazınıza takılmaz diye muhteşem bir ayar vermiştir.
50 cent ise khabib ufc den ayrılıp bellator a geçerse tüm masraflarını karşılayacak ve ona alamadığı 2 milyonunu da verecegim adam gibi adam kendisi gibi bir ifade kullanmıştır.
devamını gör...
"sen bana balyozla 100 kere vuracaksın ben sana 1 kere ama ilk önce ben vuracağım?" teklifiyle kendisine meydan okuduğum dövüşçü.
müsabaka öncesi elhamdülillah dediği için türk halkı tarafından pek sevilen, övüldükçe övülen; övülmeye doyulamayan dövüşçü aynı zamanda.
övücülüğü bıraksalar da hayatımıza kaldığı yerden devam etsek..
ben böyle övme görmedim.!
devamını gör...
flod'a meydan okumuş ama bu kafes dövüşü ile box biraz farklı şeyler. almasınlar façayı aşağıya. bu boksörlerin biraz yumrukları güçlü oluyor. kaybetsede kazansada gerçi milyon usd cebine indirecektir.
devamını gör...
gündem olana kadar varlığından habersiz takılıyordum. kendisini muhammed ali ile kıyaslayalar var. muhammed ali’nin misyonu çok başkaydı.

sadece kendisini müslüman dünyasını aşağılayan bir dallamaya ders verdiği için kutlarım. gerisi boş..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar