afrika isimli bir kıbrıs gazetesinin çirkin manşeti. lan oğlum türk müsünüz yunan mı? hani ihsan yıldırım yorgo kasapoğlu'na hep derdi ya; "piskopos kılıklı şişko yunan ajanı" diye. ha işte böyle bir manşeti ancak yunan ajanları atar. kıbrıs harekatına da laf ediyorlar bir de.

devamını gör...
abdullah öcalan, fetullah gülen, barış atay, ceylan ertem gibi isimleri de kadrosuna katması gereken sözde gazete.
devamını gör...
afrika gazetesi buranın birgün'ü gibi bir şey. yayınları hep bu yönde. kıbrıs barış harekatı'nı türkiye'nin kıbrıs'ı sömürmek için yaptığı bir operasyon olarak görüyorlar. ironik olan ise o harekat yapılmasaydı türkçe bir gazete çıkaramayacakları, daha da ötesi adada gazete okuyacak kadar yaşayan türk bulamayacakları gerçeği.

her ülkenin aşırı solu, o ülkenin düşmanları için dost oluyor ilginç değil mi, bence ilginç.
mesela yunanların solu da kıbrıs'ta türkleri haklı bulabiliyor, kendi milliyetçilerini eleştiriyorlar, kktc bayrağı açıyorlar vesaire: (bkz: omonia nicosia). bu afrika gazetesi tayfası da tam tersi kktc bayrağını sömürge bayrağı olarak görüyor, rumların kullandığı kıbrıs cumhuriyeti bayrağını açıyorlar protestolarda.

ek: buradan hareketle aşırı sol grupların solun kendi ideolojik rotasından çıkıp milliyetçiliğe göre konum alarak tepkisel hareketlere dönüştüğünü söylemek mümkün müdür ? bence mümkündür. baya hem de.
devamını gör...
fiyatı üzerinde yazılı süreli yayın başlığı.
anlayan anlar.
3 kuruşluk adamdan inci beklenmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar