kktc cumhurbaşkanı mustafa akıncı'nın 2017 yılında cnn türk'e verdiği röportaj'da kullandığı ifade.

bu ifadeler, kıbrıs cumhurbaşkanlığı seçimlerine yaklaşık 3-4 gün kaldığı için yeniden dolaşıma sokulmuş.

açıklama tarihinden de anlaşılacağı üzere mustafa akıncı bu sözleri ilk kez söylemiyor. zaten kıbrıs halkı da mustafa akıncı'nın bu yönünü bildiği için onu cumhurbaşkanı yaptı.

kuzey kıbrıs yıllardır ambargo altında. dolayısıyla halk ekonomik olarak sıkıntıda. türkiye'den para gitmezse hepten bitecekler. ışte bu ekonomik sıkıntı onları farklı arayışlara itmiş. bu arayışlardan biri de kıbrıs sorununun bir an önce çözülmesi. aksi takdirde bu belirsizlik onların yaşantılarını ve hayatlarını daha kötü bir hale getirecek.

bütün bunlarla birlikte yıllar önce yapılan referandumu da göz önüne aldığımızda (ki referandum sonucuna göre kuzey kıbrıs'ın büyük çoğunluğu güneye katılmayı çoktan kabul ederken güney'dekiler kuzey ile birleşme taraftarı değil) halk zaten çok da milli değil! herkes boğazına girecek lokmanın peşinde. bunun için anavatanın satılması gerekiyorsa onu da çekinmeden yapacaklarına eminim.

seçim sonuçları ile ilgili olarak da ersin tatar'ın favori olduğu söylenmekte ama o işin temenni kısmı. mustafa akıncı'nın tekrar seçilmesi çok olası.

kıbrıs meselesiyle ilgili yapılacak tek bir şey var. kuzey kıbrıs'ın türkiye'ye katılması.
devamını gör...
vatansızın bir başka açıklamasıdır. milli dava fahişeliği yapmakta rekora gidiyor, çok güzel ve net bir yazı gördüm açıklamasına dair,

ruhunu ve bedenini sattığını biliyorduk lakin vatan toprağını mabadın mı sandın istediğine veriyorsun diye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar