kiliseye minare dikip ezana saygı beklemek

senin kilise dediğin bizim kılıç hakkımızdır! o toprakları fethettik. islâm savaş hukukuna göre de fethedilen yerin en büyük kilisesi cami olur. olur ki o beldenin islâm beldesi olduğu anlaşılır. o kilise değil camidir! ezana da ya saygı duyarlar ya da defolup giderler. ya da başlarına gelecek olanı beklemeye başlarlar. ötesi yoktur. herkes haddini bilecek! o kadar!
devamını gör...
kılıç hakkı, fetih sembolü ve fatih'in mirasıdır. nokta.

şunu demezsem çatlarım editi: o beğendiğiniz avrupalılar haçlı seferlerini de gezintiye çıkmak için yapmışlardı tabi¿? yani anladık geniş açılı bakıyorsunuz, hümanist ve herşeye saygı duyuyorsunuz da bu kadar da polyanna olmayın.
devamını gör...
bu topraklar da bizim değil. biz hristiyanlar'ın ve yahudiler'in kutsal saydığı toprakları bize göre feth; onlara göre işkal etmişiz.

ne diyorsunuz yani, bu toprakları terk edip gidelim mi? bu topraklara girmemizin ve bu topraklarda kalabilmemizin tek dayanağı da din iken...
devamını gör...
valla ne zaman şöyle bir tartışma başlasa ben şahsen hiç yana yatırıp çamura batırmıyorum, lafı evip gevmiyorum.

'tabiatın kanunu bu' diyip son noktayı koyuyorum.

biz aldık, biz fethettik. istersek yıkıp yerine afedersin meyhane bile açarız.

sıkıntısı olan gelir elimizden almayı dener.

şekli olanı bekleriz.

'çarpışalım, en doğru söz süngülerindir'
devamını gör...
müslüman kardeşlerim, kabul edin mağlubiyeti.

adam bin yıllık uygulamayı şu argümanla yerle bir etti. hakkını teslim etmek lazım.

çocuklara söyleyelim de ezan başlayınca televizyonun sesini kısmasınlar artık.
devamını gör...
500 yıl önce dimi. hım.

endülüs'te kiliseye çevrilen kaç cami var?

türkler 1000 yıl önce bu coğrafyalarda yoktu, sonradan gelmişiz hem. hala işgalciyiz he mi?

burayı islam adına fethetmiş atalarımız. gururlu bir ateistin terki diyar eylemesi lazım normalde, ama onlar niye fethetmişiz ki diyerek üste çıkma telaşında. tarihi böyle canlı ve gümüze taşıyarak yaşıyorsan bu coğrafyada, yüzsünsün bu mantıkla. evet, sen bir yüzsünsün.
devamını gör...
kilise bir hristiyan tapınağıdır. hristiyanlar ise ne demiştir meşhurdur;
“konstantinapoliste latin serpuşu görmektense türk sarığı görmeyi yeğlerim”
neden? çünkü ibadetlerini yapmaları engellenmemiş, diledikleri gibi yaşamalarına izin verilmiş.
şimdi elin hristiyanı, hem de o sıcak fetih zamanlarını yaşamış olanı, bunu demişken; ibadetle işi olmayan bir ateistin bunu söylemesindeki amaç ne ola ki? üzüm mü yemek, bağcıyı mı dövmek? bence üzümden haberi bile yok.
devamını gör...
troll başlık. bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor. kendi ülke değerlerini hiçe sayıp ortamı boş buldukça onlara saldıranları başka bir millette bulamazsınız. kardeşim saygı duymuyorsan o senin meselen. böyle insanları kışkırtıp kafa göz dağıtıldığı zaman da yaşam hakkıma müdahale ediliyor diye ağlamayacaksınız..
devamını gör...
ezan, saygıyı minarenin bulunduğu yere, memlekete göre mi kazanıyor? müslüman zaten ezana saygıyı, adabı bilir. burada bir güruhun yaşattığı saygısızlık izlenimini mi konu ediniyoruz? tahammül dahi yok. bu acziyet içindeki saygısız topluluğun ezana saygı duyması için nasıl bir mimari özelliği olması gerekiyor acaba? bir gün idrak edilecek yer, gök, dağ ve taşın dahi lâ ilâhe illallah diye inlediğini. o ezanın sadece minarelerden yankılanmadığını.
devamını gör...
feth edilen yerdeki hristiyanlara hoşgörü gösterilmediğini de gösterir.

adamların ibadethanelerini camiye çevirmek onlara intikam duygusu oluşturmaktan öte gitmez, onları islam'a da çekmez aksine düşmanlaştırır.

bunun yerine yeni bir cami inşa edilebilir, cami inşa edilene kadar kilisinenin bir kısmında müslümanlar ibadet edebilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar