kilo alamamak

bir hastalıktır. kilo almak için önce psikolojiyi buna hazırlayacaksın. kalorisi yüksek yiyecekleri tercih edilmelidir. elinizden geldiğince ara öğün oluşturun. fazla abartmayın. bu sefer kilo vermek için uğraşabilirsiniz. iştah açıcı olduğu rivayet edilenarı polenini kullanabilirsiniz.
devamını gör...
zayıf insanların vücudlarındaki yağ oranı normal kalıptaki insanların vücud yağ oranına göre düşük olduğundan dolayı daha fazla kalori alması gerekmektedir.
devamını gör...
bu sorunu olan insanın, kabaca aşağıdakileri hatırlaması gereken mevzu:

1. besmelesiz yemeğin başına oturuyordur.
2. hipertiroididir.
3. metabolizması şimdilik o yönde çalışıyordur. belli bir yaştan sonra metabolizma dengelenir kilo almaya başlar. bazı insanlarda 30'lu yaşlara kadar bu süre olabilir.
4. çalışma hayatına atılmamış insandır.
5. evlenmemiş insan olabilir.
6. evlense bile 'göbek sana çok yaşıyor' demeyen, hiç kıskanmayan bir eşe sahiptir.
7. o işi azıcık abartıyordur.
devamını gör...
kimileri icin ciddi bir sağlık problemidir. ne yaparlarsa yapsınlar kilo alamazlar. ama şimdi vereceğim formülle aylık ortalama 1-2 kilo alabilirsiniz. efendim önce malzemelere geçelim:

* 150 gr. ceviz içi,

* 200 gr. hurma,

* 200 gr. kayısı,

* 200 gr. incir,

* 20 gr. keten tohumu,

* 50 gr. tuzsuz tereyağı,

* 2 tane kakule,

* 2 gr. anason ,

* 50 gr.fıstık içi (tuzsuz),

* 1 kilo keçiboynuzu pekmezüü


efendim öncelikle kakule, anason ve keten tohumunu alırken aktarda öğüttürün. çünkü kakule bildiğin ağaç kabuğu gibi bişey, onu sizin öğütmeniz pek mümkün değil.

aktarda öğüttüğümüz bu bitkileri yukarıdaki diğer malzemelerle (keçiboynuzu hariç) bir güzel mutfak robotunda ya da blendırda ezip karıştırın. sonra oluşturduğunuz karışımı keçiboynuzu pekmezinin içine döküp iyice karıştırın. oluşturduğunuz karışımdan sabah akşam 1 yemek kaşığı afiyetle yiyin.

bu karışım kilo yapmanın yanında yorgunluğa da iyi gelir ve vücut enerjinizi artırır.
devamını gör...
45 kilodan yukarı çıkamayan biri olarak muzdarip olduğum dertlerden biri. böyle 42-43 kiloda seyrediyorum. bugune kadar en fazla 44 oldum. yaşım daha 20 ve en nefret ettiğim yanım mükemmelliyetçi olmam. o yüzden kilolu olmak bana olum gelir. ne yalan şöyleyim. boyumda kısa *. yanı aslında boyuma göre kilom iyi.
devamını gör...
benimde bi ara kafama takılan durumdu şahsım adına...

sonra salladım kendi haline bıraktım...

banane lan, başka derdim mi yok...

halla halla...
devamını gör...
bir hastalık.. aşırı zayıflık bedenen de ruhen de insana zarar verebiliyor bu yüzden kilo almak gerekebiliyor.. ama gel gör ki o da kolay olmuyor. istediğin kadar düzenli beslen -diyetisyene git- alamıyorsun o kiloyu.. tabi bir de su var eğer hastalık yoksa zayıflıktan bir şey olmaz..
devamını gör...
öle bi hastalık yok metabolizma etkisi var metabolizmanız çok hızlıysa sıkıntı tabi organlar yorulacaktır çok yavaşsada ayrı dert ama zayıf kalmak bir çok hastalığın tetiklenmesinin önüne geçiyo bunndan ötürü sıkıntı yok üşüyorsanız kış aylarında gidin 2 kaşık pekmezi sulandırıp içiverin dışarıya giderken. teyy dert ettiğiniz şeye bakın.
devamını gör...
bazı insanların gerçekten ''alamadığı'' kilodur. çok sevdiğim çocukluk arkadaşlarımdan, adam 60 kiloyu hayatında bir kaç defa gördü. hilkat garibesi gibi görünüyor anadan doğma zaten ince kemikli ancak dünyayı yemesine rağmen kilo alamıyor ki, bakın bu bir problemdir.

ben de önceleri alamadığımı zannederdim ancak son aylarda belki yıllarda yememi artırarak, oranla sporu da artırarak 20 kiloya yakın kütle elde ettik. bu yemektir hiç bir takviye vs yok. tabiri caizse ayı gibi yiyorsunuz ayı gibi de çalışıyıosunuz. sonra üstüne bir defa daha ayı gibi yiyorsunuz bu sefer normal çalışıyorsunuz böylelikle yağ oranı düşük kilo elde etmeye başlıyorsunuz. çalışmaktan katım spor salonuna gidip dambıl kaldırıp yarım saat kendini aynada seyretmek tarzı yumuşakça hareketler değil, komando stil dağcı stil amele stil, bir çıkıyorsun bacaklarına kramplar girene kadar koşu squat Allah ne verdiyse..bu kardiyo bölümü oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar