kilosu iki lira olan meyve yüzünden cennetten kovulmak

çok zoruma gidiyor lan. elma lan altı üstü elma. niye elma sorusu mu dersin, bu kadar öfkeye değer miydi dersin, adem babamız konusundaki duygularıma hiç girmeyeyim zaten.

muz olsaydı bari bi izahı vardı ya.
devamını gör...
ben de çok şaşırıyorum bu duruma ya, rabbim elma yüzünden cennetten kovuyor ama burda bu kadar günah işliyoruz hâlâ helâk olmadık ilginç gerçekten.
devamını gör...
cenabı hakk daha hz. adem'i yaratmadan evvel "ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. yani babamızın bu imtihanı geçemeyeceğini biliyordu, yoksa dileseydi o'nu direkt dünya'ya da gönderebilirdi. yani mesele elma falan değil, mesele insanoğlunun imtihan edilmesi. kazananın da kaybedenin de karşılığını görecek olmasıdır.
devamını gör...
hz adem Allah'a cc olan teveccühünü eşine yönelttiği için cennetten kovulmuştur. bu teveccühün bir emaresi olarak Allah'ın değil onun sözünü dinleyerek yasak olan ağaca yaklaşmış ve ondan yemişlerdir. ancak havva anne de önce ben yiyeyim, bir şey olursa bana olsun diyerek kadınların özünde olan kahramanca fedakarlık duygusunun nüvesini göstermiştir..
devamını gör...
ınsan kilosu iki lira olan elma için cennetten kovulmadi. ebediyet için bunu göze aldı. ebedilesmek ve ebedi olarak mutlu olmak için. sen asıl bayağı birinin övgüsü için yahut bayağı bir zevk için cennetten kovulmayi göze alanlara bak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar