kim başbakan yardımcısını idam ettirdi. diktatör kelimesinin karşılığı şu kim. başbakan yardımcısının kellesinden olmasının gerekçesi ise; kim'in başbakan yardımcısının oturuş şeklini beğenmemesi.

kim'in de katıldığı bir programda oturuş şekli beğenilmeyen başbakan yardımcısı hakkında geçen ay soruşturma başlatıldı. soruştuma sonucunda ise devrim karşıtlığı ve fitneci hareketleri nedeniyle başbakan yardımcısı idama mahkum edildi.

oturuş şeklinden adamın devrim karşıtı olduğu belli olmuş be.
devamını gör...
bu adama kim dikdatör diyebilir? kendi ülkesi kendi kararı. buradan yaptıklarını yargılamak sorgulamak bize düşmez. özellikle batı gibi amerika gibi israil gibi çocuk katilleri varken kim dikdatör değil pamuklu şekerdir.

kendince haklı sebepler. bizde de eline fırsat verilse tipini beğenmediği için öldürebilecek milyonlarca insan var.
devamını gör...
ya belki adamda basur vardır. ne yani bir insan basurlu diye idam mı edilir. belki akşam acılı adana şalgam fazla yemiştir olamaz mı ? iyi ki kuzey kore de yaşamıyorum. en az 50 kere idam edilmiştim.
devamını gör...
ırak da saddam diktatör, libyada kaddafi diktatör, suriye de esad diktatör diye demokrasi dağıtan amerikanın, üç dönem üst üste seçildi diye türkiye nin tek adam iktidarın gittiğini iddia edip, demokrasisinden büyük endişe duyan avrupa'nın nedense pek umurlarında olmayan bir hadise.

bunu bir mizah unsuruna dönüştürüp, ortadoğuda, müslümanların yaşadığı coğrafyada olan hadeslerde "demokrasinin bir bedeli olacak" tavrını nereye koymalıyız?
gerçi petrol ve altın demokrasiyi sever, demokrasi olmazsa toprağın altına, daha derinlere saklanır. sam amca oraya demokrasi götrüsün ki, o nur nimet toprak altında ziyan olmasın, yukarı çıksın, arzı endam etsin, gerdan kırarak, bade süzerek bir kendini göstersin değil mi?

e tabi o canım petrol yer altından çıkıp peçesini açınca, yanağındna bir makas almak, o çıksın diye oraya demokrasi götüren sam amcanın da hakkı haliyle.
devamını gör...
niyet okuyuculukta çığır açmış. bizde siyasi görüşü belli eden bıyıklar var ya belki onlarda da oturuş şekilleri farklıdır.* tövbe tövbe ya...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar