kim jong un

kim jong-un ya da kim jong-in. kuzey kore'nin eski lideri kim jong il'in 1983 doğumlu küçük oğlu ve kuzey kore'nin yeni devlet başkanıdır. kim jong il öldüğünde sevinip, psikopattan kurtulduk diyenler, sanırım oğlunun ondan daha "manyak" olabileceğini düşünmemişlerdi. mesela, benim hakkında bu yazdıklarımı okuyor olsa, ip numarası aldığım bölgeye füze gönderebilecek kadar heyecanlı bu arkadaş. göreve geldiğinden bu yana, yok yeni nükleer füze demeler, yok sınıra 600 bin asker yığmalar, yok güney kore'ye ultimatom vermeler, yok abd'yi tehdit etmeler... hala "oğlum bi sakinleş, çıplak ayakla toprakta yürü de şu elektiriği at üzerinden" diyen çıkmadı kendisine. sağa sola laf atıyor, sataşıyor şimdilik. füze atana kadar ciddiye alınmayacak da...

devamını gör...
büyük üstad kim jong il'in oğlu şehzade kim jong un veyahud kim jong in. kim deli,manyak,kaşınıyor diyorsa onu yanlış tanıyor. dünya daha komutan kim jong un'un dehasını görmedi. daha şimdiden halkın %100 desteği ve sevgisine mahzar olmuş. halk onun arkadasında kenetlenmiş bilgeliğine ve yol göstericiliğine inanıyor. unutmayın ki böyle sosyalist cumhuriyetlerin hep insanüstü varlıklar olduğuna inanılan liderleri vardır.***

ayrıca bakınız nasıl bi ''propaganda machine'' çalışıyor:

devamını gör...
rusya ya ziyarete gelecek olan diktatör.

2011 de iktidara geldiğinden beri ilk defa yurt dışına çıkıyormuş.

putin in daveti üzere geliyormuş bir de.

ulan rusya harbi zor durumda galiba.
devamını gör...
çok fazla gündem olan kişi, medyanın aşırı ilgisini çekiyor. her gün bir haber bakın ne yaptı bu sefer bunu da yaptı,ilginç. yönet yönet devam et.
devamını gör...
--- alıntı ---

kuzey kore lideri kim jong-un’un olağanüstü hayat hikâyesini anlatan biyografi ders kitaplarına girdi. biyografide, kim’in 3 yaşında araba sürmeye başladığı, 9 yaşında ise yat yarışına katılarak ülkeyi ziyaret eden büyük bir yat firmasının yöneticisini yendiği gibi akıl almaz hikâyeler yer alıyor. güney kore’nin ytn kanalında yer alan haberde, konunun müfredata “kim jong-un’un devrimci aktiviteleri” adıyla eklendiği belirtildi. kitapta, kuzey kore liderinin resimde ve bestecilikte de çok başarılı olduğu aktarılıyor.

--- alıntı ---


devamını gör...
geçtiğimiz günlerde abd’nin bize atom bombasıyla şantaj yaptığı günler çok geride kaldı. artık abd bizim için bir tehdit ve korku kaynağı değil. artık o korkunun kaynağı biziz” demiş.
devamını gör...
ülkesinde yılbaşı kutlamalarını yasaklamıştır. ne kadar da mümince bir davranış diye düşünürken halktan isa'ya değil babaannesine tapınmasını isteyerek, sevenlerini üzmüştür.
devamını gör...
gözlüğünü yenilemiş ayrıca bu aralar saçını yanlardan ve arkalardan sıfıra vurdurmak suretiyle eşşek traşı tarzında takılmaktadır. 9 ocak'taki kctv yayınında tuvaletlerdeki lavaboları denetliyor ve subaya hararetle bazı talimatlar veriyordu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar